• |
ide | kryesore

Ilir Meta vijon lojën e shahut. Emëron Bendon në krye të SHISH dhe mban peng Lleshin

Arkiva, Të fundit

Me sa duket në presidencë ka nisur loja e shahut.  Ndërsa ka mbajtur të bllokuar emërimin e ministrit të Brendëshëm Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dekrtuar pas një viti, Drejtorin e shërbimit Informativ Shtetëror, Helindon Bendon. Bendo ka vazhduar detyrën si zëvendësdrjtor i SHISH-it pas largimit enigmatik të të Visho Lika Ajazit, i cili megjithëse u konsiderua si armik nga shumica rilindase u dekretua si ambasador në NATO nga Edi Rama. Emri i Bendos i ishte propozuar Metës në tetor të vitit 2017, por Meta nuk e kishte dekretuar atë.

 


©Lapsi.al

3 Comments

  1. prap nje vllehogrek rama emroi siq ka kusherinen milena harito nji serbovllehe deputete.qjan kta majko,milo,harito,kumbaro,bendo,nano,nazarko,braho,kliqko,todorenko etj,lere lere por dhe gazekaret i ka te till muq nano nazarko,tare,etj.si mos te kishte shqiptar ky vend,por ter minoritar vllehoserbogrek.

  2. dekretimi i shefit te shish nuk mbulon shkeljen kushtetuese qe beri me gjeneralin, e ka detyrim ligjor dhe nuk ka ber noj gje te jashtezakonshme me konfirmimin e Bendos , gabimet kushtetuese te metes nuk fshihen dot , do ti kushtojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu