• |
ide | kryesore

Artan Hoxha: Agimi Artë po kërkon emrat e policëve të RENEA-s që vranë ekstremistin Kacifas

Lajme, Të fundit

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka thënë sonte në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan, se ekstremistë grekë të Agimit të Artë dhe grupev të tjera nacionaliste janë duke kërkuar emrat e forcave speciale RENEA, që morën pjesë në operacionin për ekzekutimin e Kostandinos Kacifas. Hoxha tha se nëse dalin emrat, jeta e tyre rrezikohet seriozisht. Ai i bëri thirrje autoriteteve shtetërore të tregohen të kujdeshme për këtë gjë. Jo zyrtarisht mësohet se në operacionin për asgjësimin e Kacifas ishin rreth 15 oficerë të repartit special RENEA.

©LAPSI.al

5 Comments

  1. unë nuk e di sa e vërtë është kjo që thotë ky!!
    ndoshta do të mbajë nivelin e lartë të “lajmit”!!
    ata po deshën të dinë emrat e grupit renea e kanë fare të thjeshtë!!
    të pyesin homogjenin që vendosi rama në krye të SHISH!!
    helidon bendo që mësoi greqishten me dy muaj punë vere si student!!a se harrova dhe 4 vite që nuk i dihen se ku ka qënë ’93-’97 vit që nga mësues matematike u këthye në pjestar të SHISH!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu