• |
ide | kryesore

Bllokimi i rrugës, tre ekstremistë grekë të arrestuar nga policia në Kakavijë?

Lajme, Të fundit

Pas bllokimit të rrugës Gjirokastër-Kakavijë pranë fshatit Bularat nga ana shtetasve grekë të ardhur në Shqipëri për varrimin e Kacifasit, mësohet se Policia e Shtetit ka arrestuar tre persona të dyshuar si organizatorët e ngjarjes. Mes të arrestuarve është edhe ekstremisti i njohur grek, Babis Karathanos dhe Anestis Kacis. Agjentët antiterror të pranishëm në terren kanë identifikuar edhe persona të tjerë që bllokuan rrugën. Sidoqoftë deri më tani s’ka një komunikim zyrtar nga Policia e Shtetit.

©LAPSI.al

5 Comments

  1. Le ti zhgaravisin nja dy muaj nëpër qeli deri sa tu bie trimëria këtyre legenave, biles ti fusin në ndonjë qeli me ustallarë, që tua tregojnë trimërinë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu