• |
ide | kryesore

Një manifestim antishqiptar, Bularati në 40 FOTO

Lajme, Të fundit

Ekstremistri grek i vrarë në Shqipëri, Konstandin Kacifas, është përcjellë për në banesën e fundit si hero. Nëq ceremoni mernin pjesë edhe deputetë shqiptarë, si ai i PBDNJ-shit, Vangjel Dule, apo deputeti i LSI-së, Vangjel Tavo. Po kështu ishte i pranishëm ish-ministri Kosta Barka edhe Spiro Ksera, ish-ministri i dënuar për korrupsion dhe shpërdorim fondesh. Simpatizantë të Agimit të Artë bënë thirrje nacionaliste kundër shqiptarëve. Më pas për disa minuta ata bllokuan rrugën nacionale Gjirokastër-Kakavijë.

Êçäåßá ôïõ 35÷ñïíïõ Êùíóôáíôßíïõ Êáôóßöá óôïõò ÂïõëéáñÜôåò Áëâáíßáò ôçí ÐÝìðôç 8 Íïåìâñßïõ 2018.
(EUROKINISSI/ËÅÙÍÉÄÁÓ ÌÐÁÊÏËÁÓ)

6 Comments

  1. Imagjinojeni o shqiptarë se çfarë do të kishte ndodhur sikur në ndonjë fshat të Çamërisë në Greqi, të ishte zhvilluar një manifestim i tillë për ndonjë “terrorist” çam që të “luftonte për mbrojtjen e flamurit tonë kombëtar” duke hapur zjarr pa asnjë shkak kundër policisë shtetërore greke.

  2. Te fala Rames e Ditemirit! Tre pyetje kisha une, na i moren greket eshtrat e gjysherve tane per ti kthyer ne varreza ushtaresh greke, apo ja u dhame vet?! Na i moren detin apo ja u dhame vet?! Po ne bularat hyne me force apo i lejuam vet?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu