• |
ide | kryesore

Pas varrimit të Kacifas, ekstremistët grekë bllokojnë autostradën Kakavijë-Gjirokastë (FOTO)

Lajme, Të fundit

Në përfundim të ceremonisë mortore të Kostandinos Kacifas në Bularat, ekstremistët grekë të ardhur nga përtej kufirit bllokuan për disa çaste autostradën Gjirokastër-Kakavijë. Kjo ngjarje e ka kapur të papërgatitur edhe policinë shqiptare. Siç shihet në fotot më poshtë, rruga është bllokuar pranë kryqëzimit të rrugës së fshatit Bularat me rrugën nacionale. Më pas situata është qetësuar, teksa shtetasit grekë që ishin në varrimin Kacifasit po largohen nga territori shqiptar.

3 Comments

  1. Shteti shqiptar ( me qeverine idiote qe ka) nuk ka fuqi te tregoje force sistemi, sepse ne keto raste shume kollaj kerkohet ne gjykate demshperblim ndaj personave ne fjale. Emrat jane aty ne sistem ( greke apo kushdo qofte) . Ata nuk hyjne dot me ne Shqiperi pa paguar per kete qe bene. Kjo eshte forma me e thjeshte per te hequr qafe keta greke idiote. Por qeveria jone bythqire rri dhe shikon si i kalojne kurvat greke para surratit dhe nuk hap gojen sepse i leverdis qe populli shqiptar te harxhoje kohen me ca muter greke dhe jo te merret me problemet kryesore qe kemi ne kete vend.

  2. O Rob i Zotit
    Je tu fol per ushtaret e
    Qoftelargut.
    Ku Kane atdhe e vatan ketà horra qe na drejtojne Ka 75 vjet

  3. Po nuk ndodhi ndonje me kamion aty, t’jua kishte shpartalluar sumat..!?( them shpartalluar sepse te shqyera nga pederastlleku historik i kane ato).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu