• |
ide | kryesore

Rama: Të hënën e çoj Metën në Kushtetuese, i jap dhe një javë afat për Sandër Lleshin

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar mbrëmjen e së enjtes në studion e emisionit “Real Story” se do t’ja dërgojë edhe një herë dekretin e Sandër Lleshit, presidentit të Republikës për ta dekretuar si ministër të Brendshëm. Rama nuk i kurseu akuzat ndaj kreut të shtetit për të cilin hodhi dyshime se po vepron në favor të axhendës së opozitës.

“Nuk kam arsye të besoj që Presidenti i Republikës ka një axhendë të fshetë apo që është pjesë e një lojë të fshehtë politike. Ju përmendët Maqedoninë ku kishte një makinacion mes Presidentit dhe opozitës.

Nuk dua të them këtu se është një plan më i gjerë me një opozitë të pashpresë që bojkoton parlamentin dhe që kërkon qiqra në një hell ku po piqet vetë. Nuk kam arsye që të mos i besoj këto. Nuk kishte asnjë arsye që të mos i besonte një personi që vetë opozita nuk arriti dot të hidhte një saçme të vetme ndaj këtij emri” – tha Rama.

Ai tha se që javën e ardhshme do të çojë në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë për të sqaruar të drejtën e presidentit për të rrëzuar emrat e ministrave. Rama tha se Gjykata do të jetë funksionale brenda pranverës. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. e deri ateher ne te durojm krymbat e qenefit rama,lleshi leshi,balla,xhushi etj.ik o mut stalini deri ne pranver ty duhet me te var ne shesh se bashku me xhafen,sajmirin,xhushi e ter rilindjen.

  2. bravo shoku koqeminister. qe je out dihet por qe te jesh kaq i pafytyre … ne cilen kushtetuese do ta cosh mer trongullllll. E kane marre vesh te gjithe qe eshte loje tashme jo dyshe por treshe…. ju ka hy ne palce fryka dhe boni poca do ta coj ketu e do ta coj atje. Hani mut te gjithe

  3. O i mjere po ku ka gjykate kushtetuese ti ke shkeormoq komplet shtetin fantazme qe krijove me banda turp largimi yt shpetim per shqiptaret nje ore e me pare

  4. Me mentalitet diktatori ne tere frazat e shprehjes per heqjen e kopetencave te presidentit per dekretimet e ministrave. Ky psiko nuk e ka kuptuar qe jemi nje republike parlamentare, me kopetenca te shperndara, pushtet, presidence. Pasi ka marre shume nga kopetencate presidentit me forcen e kartoneve te vjedhur,, kerko te beje edhe ket. Po atehere perse eshte, e duhet presidenti? Me mire, shpalle veten mbret me kartonat e servileve e maskarenjeve qe jane deputete me vjedhjen e mandateve, e keshtu te themi qe demokracia deshtoi nga puci rilindas komunist. Dhe sa te jeshe ti si qen ne krye te ketij vendi, populli kurre mos te prese te mira, apo perparim. Sot e ke treguar vehten ne deficiacion psikologjik shume barbar, e miop i jetes se popullit qe te ka zgjedhur( Qe i vodhe) per kete vetem ke merita, se per rrokullisjen e ekonomise, dhe perparimit, vetem me enderrat e mashtrimet e tua shpresat tashme jane venitur, dhe shuqyr qe ke nje popull qe thote akoma” Te na rroje partia, e kryetari sektit, psikopati narkotik pa moral Edi Rama.

  5. O PLEH KE ARRUAR HAP KUTIT MBULL KUTIT KE HARRUAR KORKODILIN KE HARRUAR NJERZIT QE SOLLE NE TIRANE ME 21 JANAR DHE I LESHOVE SI UJQER ME PISTOLETA NE BREZ ME KUJTOHET TAHIR SI TOMKA MBI TELA NIPAT SERNIPAT E DEPUTETEVE TE TU .

  6. Bravo skiftera shkruani por as vet nuk i kuptoni ato,gj kusht funksionon kur dikush kerkon interpretim,koha qe i duhet per te dhene pergjigje shkon deri ne dy muaj,gykatsit e kushtetueses i largoi vetingu jo rama o rrk,meta te beje ate qe i thone amerikanet dhe kushtetuta

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu