• |
ide | kryesore

Basha mbështet protestën tek Unaza e Re: Jam i tronditur, banorëve iu ushtrohet terror

Lajme, Të fundit

Lulzim Basha u shpreh për mediat pas takimit me banorët e Unazës së Re që do tu prishen shtëpitë, se ndaj tyre po ushtrohet terror psikologjik.

Sipas kreut të opozitës, banorët nuk janë lajmëruar për shembjen.

Sipas Bashës, Edi Rama dhe Erion Veliaj duan të pastrojnë paratë e drogës me paratë shumëkatëshe.

“Te jeni të sigurtë se ajo që kam dëgjuar brenda është edhe më tronditëse se ajo që panë shqiptarët. Ka një detaj pak ndryshe: nuk ka ligj për shembjen e këtyre shtëpive, por u kanë çuar një njoftim dhe u kanë vënë kryqin me bojë tek dera. 

Nuk ka asnjë njoftim që këtyre familjeve t’u jepet kohë, të gjithë janë në gjendje terrori psikologjik. Ikni se do t’u shembim shtëpitë!

Kjo është gjendja ku ka rënë shteti shqiptar, ku asgjë nuk respektohet.

Pse? Se Rama dhe Veliajn kanë një projekt që të pastrojnë paratë e drogës dhe të ndërtojnë shumëkatëshe në këtë zonë.” – u shpreh Basha.

Sipas kryedemokratit, Rama dhe Veliaj duan t’i largojnë njerëzit pa i dëmshpërblyer dhe duan të pasurojnë një grusht oligarkësh.

“Duan t’i largojnë këta njerëz pa u dhënë asgjë dëmshpërblim për të pasuruar një grusht loligarkësh. E kam paralajëmruar sa e rrezikshme është kjo aferë. Ajo që nisi me Teatrin Kombëtar, do të përfundojë në pragjet e shtëpisë. Ja ku është ajo që kemi paralajmëruar. Mbështesni me protestën tuaj të drejtën e këtyre familjarëve. Mbroni veten tuaj kundër kësja të keqeje që po ndodh këtu!” 

7 Comments

  1. Si sthe nje fjal per Bularatin o patriot e atdhedashes. Boll trashe zerin se ste shkon po trego dhe ti qe je shqiptar nqs je.

  2. Sa i shkon ketij lulit takimet gju me gju me popullin nuk e harron dullen kollaj ky bir komunisti,dhe hiqet sikur ju keput shpirti,shetiti neper europe nje jave dhe erdhi ti zgjidhe pune ketyre qe kane zene token e pronarve te ligjshem,do ti thote ndonje fjale per arrestimin trafikantit te heroines ne hollande si mik qe ka i dale dhe me foto

  3. E po luli nuk i ka turinjt si bythe qe e ka mbytur leshi, si ai psikodeliranti, sepse Luli shkollen e kulturen e ka perendimore, e jo komuniste, por ju te pa fytyret e kazanit te rilindjes se qelbesirave, na i hidhni keto romuze per shperqendrim te problemeve, sepse jeni ne zjarr epo digjeni ne zjarrin e tymin e bajgave qe keni ndezur ne tufen tuaj. Te shkosh tek hallexhinjte, tek ata qe i ka mashtruar e vjedhur voten ky deshtakubojaxhi, nuk do thote se i ngjan dikujt, e ketu pa harruar edhe skenat e fameshme te psikopatit teper mashtruese gjate fushates se zgjedhjeve, kete kujtoni ju, o zagare te fame keqit. Per kujtese,,,,shihni ate monologun gjate rruges nga Lezha, degjojeni, e vleresojeni diktatorin qe fluturon me presh, e nuk shikon problemet imediate qe ka populli nga drejtimi banal i shtetit nga ky imoral, e hipokrit

  4. Xixes i pelqeka luli se è ka fytyren pa qime dhe eshte shkolluar jashte me parat e popullit qe Vebiu i vefa ja dha ketij kopili komunist.paske arsye te forte ta pelqesh lulin,por kujdes nga XiXat.

  5. Kur dalin dhe shkruajne ata qe akoma nuk njohin baballaret e tyre, ata qe lene dhe bythen per partine ,ata qe nderin e japin, partine dhe edvinin nuk e japin ,eshte si si nje pederast te mos antarsohet ne -LGBT-

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu