• |
ide | kryesore

Edhe BE i ‘tërheq veshin’ Shqipërisë: Vendi duhet të ketë një ministri të Brendshme funksionale

Lajme, Të fundit
Deputeti-i-PE-së-Knut-Fleckenstein..jpg

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein deklaroi se BE do që Shqipëria të ketë një ministri të Brendshme funksionale.

Në një konferencë për shtyp, Fleckenstein tha se nuk është në dijeni të arsyeve pse Presidenti Ilir Meta nuk e dekreton Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm.

Knut Fleckenstein tha se shpreson që të gjendjet në zgjidhje për këtë çështje.

“Nuk do të guxoja të mbaja anë këtu…por kemi një interes të përbashkët. Shqipëria dhe BE. Që të kemi një ministri të Brendshme që të jetë funksional. Dhe kur themi funksionale them ministri. Presidenti Nuk ishte i bindur plotësisht dhe sot dëgjova se qeveria do t’ja japë të njëjtin propozim sërish. Se di çfarë arsyesh ka presidenti. Nuk e di se cila është gjëja e mirë apo jo. I njoh këto politikanë dhe shpresoj se do të ketë një zgjidhej për këtë çështje”, – u shpreh Fleckenstein.

Një reagim i tillë i ngjashëm erdhi edhe nga ambasada amerikane një ditë më parë. Sipas amerikanëve, Shqipëria duhet të ketë një ministri të Brendshme funksionale.

©Lapsi.al 

8 Comments

  1. Nuk do t’ja dije -haleja-nga pordhet ore Fleckenstin .Kujt i thua njeriut me kartele.Ai nuk vuan nga nje smundje po ja gjejme ilacin ai ka tere ato smundje.Ai do cuar tek -Safari Park-ne Fier dhe te rrije ne vendin e atyre kafsheve te egra qe i transferuan deri sa te sherohet .

  2. ORE JENI EROPJAN APO SORJANE JU Fleckenstein PER DAKON NUK E DI KUSH ESHT I MIRI DHE KUSH ESHTE I KEQI POR PER LLESHIN E DITKE SE RAMA E KA MIRE JENI NE VETE O NJERA O TJETRA JANE GABIME KE FOLUR ME DY STANDARTE..

  3. be po lepin mutin si rama qe ka dhjer.keta na prodhuan ter frroketmndoket,xhelilat,balilat,vllahutin ,mao LUU ce dun,frankenshtajn,kukan,fajon,griselda,xhisiela etj..

  4. Si eshte e mundur te jene kaq kafshe shqiptaret dhe te mos harrijne te kuptojne disa mesazhe te botes fare te thjeshta se kujt i adresohet papergjegjsia ne rastin konkret per emerimin e ministrit te brendshem si dhe sa ndyresisht manipulohet ky fakt nga shtypi i opozites duke njohur tashme tufen e bagetive qe i rrethon.

  5. Bagetite rilindase, nuk shohin se jane pa sy, e mendje,, i ka lidhur njeri pas tjetrit psikopati e i terheq me keq nga delet, por ne thelbketa qe mashtrojne edhe opinionin europian, ose bejne kompromise ne kurriz te vendit, eshte fatkeqesia per mbare popullin, qe keta mashtrues, hyrje dalje, kepusin nje fjale dhe e lene sherrin brenda shtepise, e ne kete mes, perfiton diktatori qe ka rrembyer pushtetet. Ne rastin konkret, i deleguari me mendime me dy standarte, e tregon vehten te shitur, e te ruaj statukuone qe mos te mbjelle trazira, por nje mendim nuk ka njohje, per tjetrin eshte i pranueshem se na e paska ndjekur. A i lejohet nj e personaliteti te beje keto deklarata? Ne vend qe te kerkoi llogari per mos egzistimin e gjykates kushtetuese, e organeve ligje zbatuese, thote se pavaresisht te mungeses ligjet zbatohen,,,po ashtu sic i do diktatori qe zbatuesit marrin urdhera nga ai, se kushtetuteshmeri nuk ka. KY eshte vendi yne, qe udhehiqt nga nje i marre, e nga nje parti ,,,,sekt…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu