• |
ide | kryesore

Greqia dhe Bularati/ Rama: U sulmova nga kazanët grekë dhe ato shqiptarë

Lajme, Të fundit

Edi Rama reagoi ndaj deklaratave që pasuan ngjarjet e djeshme në Bularat si nga Greqia ashtu dhe nga Shqipëria. Duke komentuar këto reagime nga politika greke dhe shqiptare për thirrjet nacionaliste dhe anti-shqiptare në Bularat, Rama tha se është sulmuar nga të dyja palët ‘qirie Kadrinj’, duke përdorur fjalën greke për ‘zotërinj’, por që sipas tij nuk i duhen as dreqit.

Rama tregon pse nuk veproi policia kundër thirrjeve ekstremiste në Bularat 

“Sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm, dje i paskam hedhur benzinë zjarrit, ndërsa sipas Kadrinjve tanë politikë e mediatikë paskam pranuar në heshtje përdhosjen e vendit! S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj që s’i duhen dreqit😉”, shkruan Rama.

Rama Twitter 1

11 Comments

 1. i qir nga janatullos e cipras me pall,i qir nga meta me ngjal,i qir ne grup nga frrok,rosh,dosh,rrahman rraja,sadri abazi,artur bushi,prenga,pjerdh e dhin ndreu etj i dhjer nga stalin,tito,mao LUU ce dun e vuqiq,i pshurrur nga xhushi,aqzim sejdini dhe ende nuk i mjaftojn don ende qirje.keshtu esht kur merr kokain e kanabis flen edhe ne shtat te ber pis.

 2. llam llam e gam gam cdo dite…Shqipetaret kerkuan minimalen qe do kerkonte gjithekush qe do atdheun dhe identitetin e tij…Ky ben sikur e sulmojne..I lodhshem dhe monoton me kete populizem-viktimizmin e tij..problemi i tij eshte IDIOTIZMI qe percon ne cdo fjale!

 3. i qir nga janatullos e cipras me pall,i qir nga meta me ngjal,i qir ne grup nga frrok,rosh,dosh,rrahman rraja,sadri abazi,artur bushi,prenga,pjerdh e dhin ndreu etj i dhjer nga stalin,tito,mao LUU ce dun e vuqiq,i pshurrur nga xhushi,qazim sejdini ,sajmir tahiri e geron xhafa dhe ende nuk i mjaftojn don ende qirje.keshtu esht kur merr kokain e kanabis flen edhe ne shtrat te ber pis ,e te dhjerr nga rexhepa,xhelila,griselda e vjella te tz kur merr overdoz.parat qe i bere me drog ,bleve dele,lop,derra,gjela,kazan po te qijn tash ty ,madje orgji me palla e ngjala lalzi,janatullosi,kaqifasi e anastasi.

 4. ZBATO LIGJIN!
  – Kryeminister i dobet.
  – Shtetar i papergatitur.
  – “Rilindas” ne thonjeza dhe Zero patriot.
  – Pra ke marre persiper vetem rolin e balerines se cirkut qe po bene ekuiliber mbi litar.
  – Pra ke vene veten ne mes te fashizmit agresiv grek dhe nacionalizmit defensiv shqiptar; qe nuk jane aspak simetrik.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu