• |
ide | kryesore

Mosdekretimi i Lleshit/ Meta: Diletantët të lexojnë Kushtetutën

Lajme, Të fundit

Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm përplasi kryeministrin Rama me Presidentin Meta, ka ardhur dhe reagimi i këtij të fundit.

Duke folur për mediat, presidenti sygjeroi që të gjithë kritikët e zgjedhjes së tij për të mos dekretuar Sandër Lleshin duhet të lexojnë Kushtetutën dhe të njohin kompetencat e Presidentit.

“Sa i takon anës ligjore, pa dashur të jap leksione për kushtetutën të gjithë amatorëve do ti ftoja të lexojë edhe një herë kushtetutën për kompetencat e presidentit.

Për ata që mendojnë se Presidenti ka detyrë vetëm të firmosë për këtë rast, kam një pyetje, a mund parlamenti të rrëzojë dekretin e peridentit për një ministër se dhe kjo nuk është e shprehur në kushtetutë.

Më lini të bëj detyrën time si gjithmonë.” – u shpreh Meta.

6 Comments

 1. Po e ben punen per se miri
  ti o i madhi -Like Floriri-.
  dite e nate ti po punon
  firmos dhe dekreton

  nuk e di ku e ke halle
  per -Lleshin -ate pyes valle
  a ka ndonje gje qe nuk shkon
  qe ti nuk e dekreton?

  keshilltar sigurie ka qene
  prane shokut kryeminister
  nuk foli nje here per hashashin
  sikur e kishin lidhur me -kapister-

  kjo ty te mjafton
  qe te mos e dekretosh ti
  kete -Lleshin-”deli burre”
  gjeneral ne ushtri.

  per kete te pershendes
  ty o zoti president
  po kam frike se nje dite
  do na besh ndonje -event-

  se mos na ngjaje si kryetari i -Shishit-
  priti i ziu njeri ,priti dhe priti
  me ne fund o Like Floriri.
  e dekretove pas nje viti.

 2. Bej pjesen qe te takon like floriri,per parlamentin ka kush i ben punet,per kujtese shih nenin 92 te kushtetutes dhe mos e kruaj me ameriken si saliu

 3. Ka frike bushtra/president. Po nuk mori garanci qe nuk e rrasin ne biruce nuk dekreton. Ilir Muti hajduti i ka ngel si suport vetem ari kari dhe bes kallaku. Biles edhe ari kari e shan here pas here sipas urdhrave qe mer nga skutat e kunatit te Lul hollandez transit

 4. o te qift derri moniken o pidhmoter njeri. po kushdo qe ka nje baze elementare juridike e di ta lexoj njemije here me mire se ty kushtetuten o cop hajduti qe do vetem garanci qe te mos te fusin ne burg. po ne ca pjese te kushtetutes eshte shkruar qe presidenti eshte mbret. po kush je ti mor hajdut ordiner te thuash qe sbehet se sdua une pa dhen asnje argument ne transaprens me sovranin. po ti qe na ben si komandant i pergjithshem pse sthe nje fjal per Bularatin mor i bukuri more. je askidentalisht president i shqiptareve dhe nuk e ushtrove komandantllekun per te mbroj interesat e atdheut se eshte e sigurt qe dhe ti je ne borderod e pagesave greke o felliqsire. ti nuk e meriton asnje sekond ate post qe ke bler me pazarlleqe mafioze me ate te gjatin. ju si brez politikanesh keni qene me keq se pushtuesit per shqiperine. ju zencin mallkimet e nje populli te tere o faqezinjt e ketij kombi.

 5. ky nga surrati duket si ai Golum te Lord of Rings (TESORO). edhe ne karakter si ai eshte. e po te te thot dhe meta dilatan qe sdini me lexu kushtetuten, ky analfabet qe as shkollen se ka mbaru e qe e vetmja gje qe di te bej jan ato llogarit me bllok e laps ne dore.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu