• |
ide | kryesore

Rama: Sapo i kërkova sërish Metës dekretimin e Sandër Lleshit si ministër

Lajme, Të fundit

Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm.

Ky ishte qëndrimi i shprehur dhe në mbledhjen e grupit të PS pak ditë më parë ku Rama tha se “do t’i krijonin bindjen presidentit”. 

Rama Twitter

Rama paralajmëroi gjithashtu se në ditët e ardhshme qeveria do t’i drejtohet dhe Gjykatës Kushtetuese për një interpretim të kësaj çështje. Ndonëse kjo Gjykatë aktualisht është jashtë funksionit, kryeministri tha se në momentin që ajo do të plotësohet me anëtarë mund ta marrë në shqyrtim.

Mos dekretimi i Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm solli debate të shumta në politikë por Rama urdhëroi socialistët të mos e komentonin.

Kryeministri vendosi që t’ia besojë sërish drejtimin e ministrisë zotit Lleshi, por nga pozita e zëvendësministrit.

7 Comments

 1. Cfare i ke shkruar ne rrelacion qe Lleshi eshte bythqiri i duhur per kete detyre? A e din si eshte shkrehur puna ne ate çerek policie qe punon? Urdhra per plehrat kot ne ajer pa e permendur gjekundi ministrine e mjedisit eshte: “mbyllni syte e veshet dhe beni sikur punoni”

  Ti je nje bythqir qe do kripe ne mish, jo vetem burg

 2. o nenen ty e metes ,motrat,femijet e mitur po ju qijn rosh,dosh,frrok,ndok,balil e xhelil o bastard kokpalare.lindet e u ngjizet ne qenefin negjmije ku a dhjer stalin dhe qir aneten e nenen e metes si larva tash jeni ber krymba qenefi.per ca lek e karrige u shitet tek vrases si frroku,ndoka,prenga,pjerdh e dhin ndreu,dosh,rosh e artur bush dhe tani po hani mutin e tyre,dihet te detyruar qe te plotsoni te gjitha kushtet e kriminelve.bet ter at 21 janar dogjet tiranen vetem te shpetoni bythen.por tash qenefi ju ka mbush se tepermi dhe muti ju ka dal ne shesh.

 3. O KOMANDANT I PERGJITHSHEM THUAJ NJE FJAL PER BULARATIN O TE QIFT AFRIKA E KINA BASHK GRUAN (SE DHE AJO SLE DIT PA THEN RAMA RAMA PO STHA AS NJE PSHERETIM PER BULARATIN).

 4. Dmth po pritet qe te mbyllet pazari, para se te behet dekretimi i lleshit do behen dekretime ose zotime te tjera.

  Ndoshta zotimet jane marre dmth qe pazari eshte bere, tani te shohim si do realizohen ne praktike.

  sa per keta sumshpumat e fugshqymit dhe sumsheqerit qe bertasin per bularatin, le tu themi qe bularati ska pike rendesie per drogen, ramen , xhafen, tahirin, ffrokun dhe doshin, per roshin , bushin me 10 emra,
  per elvana gjaten dhe arta markun me tere ekipin e saj prestigjoz.

  megjithate bertisni se prandaj paguheni , juvja u rraf do keni lon noi skedine kot se edhe skedinat i vini per ti bo qejfin shefit.
  a ju hongert dreqi ju pabuksave te propagandes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu