• |
ide | kryesore

Historia e vajzës nga Elbasani/ Pasi më tradhtoi i dashuri, nuk u rezistoj dot meshkujve të tjerë

Stil

Një 24-vjeçare nga Elbasani ka përmbledhur disa vite të jetës së saj për të rrëfyer historinë dhe ‘dallgët’ në të cilat fati e ka përplasur.

E reja nga Elbasani rrëfen: “Përshëndetje JOQ Albania! jam një vajzë 24 vjeçe nga Elbasani dhe kam një hall shumë të madh që dua ta ndaj me ju dhe lexuesit sepse nuk kam me kë të flas.

Problemi im nis që në gjimnaz. Kam qenë vajzë shumë tërheqëse dhe merresha me djemtë sepse e dija qe me kishin pik t’dobët. Kur isha ne vitin e fundit te gjimnazit u lidha për seriozisht me nji çun. Familjet nuk e dinin dhe nuk doja t’i thoja babit se është fanatik.

Me atë djalin shkoja mire, takoheshim te shtunave në hotel sepse te shtunave i kisha prindërit jashtë Elbasani. Ai me blinte gjithçka. Veshje, kuleta, parfume, tualete dhe shume gjëra intime që unë të isha me e bukura e atij.

Pas një viti e gjysmë filluan të shfaqeshin problemet e para. Fillova te mos ndjej më për të sepse e shihja qe s’po më blinte më asgjë. Se ku i çonte lekët nuk e di.

Pas ca muajsh e kapa duke folur me shumë femra të tjera. Dhe unë për inatit shkova me një djalë tjetër dhe kapa video intime. Ja dërgova te dashurit videot e hakmarrjes sime ndaj tij. Ai u mllefos sikur ta kisha unë fajin.

Ai me tradhtoi i pari maskarai. Madje me shumë veta. Kurse unë një herë e bëra dhe ai me bëri namin. Më kërcënon me ato video. Edhe unë e kërcënoj me fotot e tij tashmë sepse nuk kam rrugë tjetër. Momentalisht jemi akoma bashke mirëpo unë qëkur e tradhtova nuk mundem më të përmbaj veten. Nuk u rezistoj dot meshkujve dhe i ndërroj shumë shpesh dashnorët e rinj.

Jam si e çmendur. Fatkeqësisht mora vesh qe kam ngelur shtatzënë dhe nuk e di as me kë e kam. Jam në mes të një udhëkryqi. Ju lutem mos më gjykoni se kështu erdhën rrethanat e jetës sime. Fajin e ka i dashuri që më tradhtoi i pari. Si t’ja bëj me bebin që kam në bark?!”

Komentet u takojnë juve.

13 Comments

 1. Ah, po kjo quhet kurveri moj vajze. Ndoshta ke nevoje te takosh nje psikiater se ajo qe ben ti eshte semundje dhe se afermi do futet ne menyre zyrtare tek lista e semundjeve nervore. I dashuri mund te nderroje te dashurat por zgjidhja jote do ishte ndarja. Tani, je shtatezene dhe nuk di me ke e ke?! Je ne vete? Organi seksual nuk eshte kuti postare….

 2. Po bab fanatiku nuk te pyeste : Kush ti blen veshjet, parfumet, intimet !…
  Eh moj goce, a bo kurvlliku si kolera ne moshen tuj.

 3. Degjo moj vajze
  Njerezit gjithmone kane tendencen te fajesojne te tjeret per problemet e tyre cfaredo problemesh qe te jene qofshin probleme familjare seksuale ose te tjera. Me degjo mua, problemet qe ke ti dhe shume njerez te tjere jane totalisht per fajin tend DHE VETEM PER FAJIN TEND. Shiko brenda vetes analizo veprimet e tua. Ti je njeriu I vetem qe mund te ndihmosh vetveten duke e pare teverteten ne sy. Mos e ul veten ne nivelin e kafsherise ku seksi eshte gjeja me e rendesishme. Hiqe femijen qe ke ne bark. Mos e deno me nje jete katastrofale, nje jete aksidentale.

 4. Pra ti nuk po ndjeje gje se ai nuk te jepte dhurata? Nuk je e vetmja qe mendon keshtu. Ju nuk dini te dashuroni, se ne kete vend dashuria ka humbur. Cdo gje do ta perktheni ne lek.

 5. Keto jane fantazit e JOQ dhe te Lapsi.al per te bere sa me terheqese dhe per te patur sa me shume komente.
  Me kujton ato gazetat erotike te viteve 90.

 6. Pse nuk thua je Grupi Grida Sumes ,takohu me te dhe ske nevoj per psikologe motra po te jesh me Griden can bllokadat e Dulles .

 7. Kete e kam lezuar ne nje magazine gjermane te vitit 93 atehere isha 18 vjec😂😂😂😂. Po ta vazhdojme lojen!!! Bravo goca, pse nuk gjen edhe nje shoqe lesbike edhe nje shok Gay edhe beni nje treshe leket jua jep xhaxhi Soros me Open Society Foundation. Femijen coje ne jetimore se ka nevoje partia per ushtare kur te filloje lufta me Grekun e vogel.

 8. Përshëndetje, miq të lumtur të vitit të ri, ky është viti i dëshmisë sime. Mrekullia po ndodh akoma, ju lutem lexoni dëshminë time të mrekullueshme. Unë nuk mund as të shpjegoj se si ndodhi gjithçka, ajo punon si një premtim i Drigbinovia, njeriu i madh që Perëndia ka përdorur për të sjellë dashurinë e vërtetë të martesës sime me magjinë e tij. Burri im nënshkruan një letër Divorci gjashtë vjet më parë pasi një mik vizitoi shtëpinë tonë. Ne jetojmë në Maryland SHBA, për më shumë se gjashtë vjet, kemi pasur dy fëmijë së bashku, për hir të dy bijve të mi, sakrifikoj gjithçka për të bërë punën time martesore, pas disa muajsh burri im ndalet duke bërë gjëra ashtu siç përdor dhe kur unë përpiquni t’i thoni atij që ne përfundojmë të luftojmë, një ditë, burri im më shikoi në sy dhe tha se ishte mbi ne mes nesh. Unë isha aq i habitur kështu që unë e pyes atë se çfarë kam bërë gabim, por ai krah, ai donte një jetë të re. Unë e dua aq shumë njeriun tim sa që nuk mund të jetoj një ditë pa atë nga ana ime dhe fëmijët e mi mund të jetojnë me atje më larg. Burri im u largua nga shtëpia për katër muaj. nuk ka telefonata apo mesazhe me tekst nga ai. Unë isha aq i shqetësuar dhe bërtita gjithë ditën dhe natën në pllakë Një ditë, ai u kthye në shtëpi i dehur me disa Dokumente me të unë përpiqem të flas me të, por ai ra në gjumë, kështu që kur ai ishte në gjumë unë të hedh një vështrim në Dokumentet Unë isha aq e befasuar për të parë letrat e divorcit, prandaj lexova letrën e Divorcit dhe u trondita aq shumë sa e shihja emrin tim në Dokument. Të nesërmen unë i pyes se çfarë është kuptimi i kësaj, por ai ai dëshiron që një jetë të re të thërras një lutje për të ndaluar atë që bën. atë mëngjes një grua erdhi dhe tha se ajo është avokati i burrit tim. Unë e lola në, pastaj le të di se çfarë po ndodhte, dhe ajo anë unë duhet të merrni një avokat, por i lutem asaj se unë nuk kam para ose dikush që mund më ndihmoni. Unë jap shenjë letrën e shkurorëzimit dhe kjo ishte ajo, vitin e kaluar një shoqe e vjetër e mia më tha se ish burri im tani punonte pranë shtëpisë së saj dhe tani ka një grua të re me të, unë vendosa të shoh kush Ajo ishte. Unë kam qenë i tronditur për të parë të njëjtin avokat unë ndezur qarë.then anën e mikut tim ajo mund të më ndihmoni të rimarrë burri im përsëri ajo më tregoi për Doktor igbinovia se si ai ka ndihmuar në mënyrë të thotë njerëzit, kështu që unë dua në shtëpi dhe të lexoni në linjë blog rreth këshillimit / divorc, kam lexuar një dëshmi nga një grua me emrin Mary Michael si. Drigbinovia e ndihmoi që ta kthente martesën e saj, kurrë nuk besoja në magjinë magjike, por i vendosa ta provoja. Kështu i dërgova një mesazh në e-mail adderss [email protected], para dy orësh ai më përgjigjet, dhe i thashë të gjitha për problemin e martesës, ai më bëri një premtim për të më ndihmuar të kthehesha te burri im. Drigbinovia më udhëzoi dhe më tregoi se çfarë të bëja brenda këtyre shtatë ditëve drekë magjinë e dashurisë. Unë ndjek të gjitha udhëzimet dhe bëj atë që më kërkuat të bëja mirë. Vetëm tre ditë pasi magjia e dashurisë ishte drekë në ajër, burri më thirri me një numër të panjohur. U befasova aq shumë sa që burri im ende ka numrin tim të telefonit që të më kontaktojë në mënyrë kaq mirë. Në fillim burri im ishte i kujdesshëm dhe ndihej fajtor për të jetuar vetëm mua dhe fëmijët tanë për shumë muaj pa thënë asgjë, por burri im Raymond erdhi në kishë në kryq gjatë natës për të kërkuar falje. Unë jam shumë i lumtur që Fermishtja mbrapa tij, unë jam mirënjohës për atë që Drigbinovia më ndihmoi. Unë e rekomandoj shumë për këdo që ka një problem martesor ose partner. Kontaktoni atë sot për t’u kthyer shpejt në dashurinë tuaj të vërtetë.

 9. Hi, emri im është Emily Oliver Unë jam nga Waterton Lakes National Park Kanada. Fjalët nuk mund të shpjegojnë se sa i ngazëllyer unë jam për rivendosjen e martesës sime të thyer dhe tani burri im është tërësisht mbrapa pasi më ka lënë mua dhe fëmijët tanë për një grua tjetër. Ne kemi qenë të martuar për vite të tëra, dhe gjatë martesës sonë kemi pasur një sërë luftash që vazhduan derisa më në fund ai u largua me fëmijët tanë dhe u zhvendos në Melburn për të qenë me një grua tjetër. Bllokuar të gjitha mjetet e kontaktit të tij, duke e bërë komunikimin të pavlefshëm. Ndjeva që jeta ime kishte mbaruar dhe fëmijët e mi mendonin se kurrë nuk do ta shihnin babanë e tyre përsëri. Unë u përpoqa të jem i fortë vetëm për fëmijët e mi, por nuk munda të kontrolloja dhimbjet që më mundonin zemrën time, unë u konsumova nga trishtimi dhe dhimbja, sepse unë me të vërtetë e desha. Çdo ditë dhe natë mendoj për të dhe gjithmonë doja që ai të kthehej me mua, unë isha fjalë për fjalë duke u çmendur dhe kishte nevojë për një ndërhyrje hyjnore, kështu që i thashë secilit prej problemeve të mia një miku im i cili dikur kishte sfida të ngjashme. Ajo më drejtonte tek një njeri shumë i fuqishëm i quajtur DoctorIgbinovia. Ajo tha se ishte arsyeja e vetme për lumturinë që ajo po shijonte deri më sot. Drigbinovia mund të ndihmojë në përmirësimin e marrëdhënieve të thyera, ajo tha se për këtë ndjeja se duhej ta vura në gjyq. Unë e kontaktova atë në email Adders email [email protected] dhe ai më dha udhëzime se çfarë të bëj dhe kështu që unë bëra, atëherë ai bëri një magji dashuri për mua. Për habinë time më të madhe, pas tre javësh, burri im më thirri dhe më tha se na mungonte aq shumë sa fëmijët, isha aq i befasuar, zemra ime u mbush me gëzim dhe ngazëllim dhe fillova të hijeshim lotët e mi. Ai kërkoi falje për gabimin e tij dhe kërkoi falje për dhimbjen që shkaktoi mua dhe fëmijët. Kështu u kthye tek ne, me shumë dashuri dhe gëzim, dhe që nga ajo ditë, martesa jonë tani ishte më e fortë se më parë. Falënderime për Drigbinovia ai është shumë i fuqishëm, prandaj vendosa ta tregoj historinë time për hir të atyre grave dhe burrave të cilët e përjetuan atë që ndodhi. Unë dua që ju të dini se ka një zgjidhje. Drigbinovia është zgjidhja, një spellcaster i vërtetë dhe i fuqishëm që u lut për të jetuar një kohë të gjatë për të ndihmuar gratë dhe fëmijët në kohën e tyre të dhimbjes. Dhe gjithashtu ka spells për shërimin e HIV, kancerit, etj TË MIRA TË MIRA,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu