• |
ide | kryesore

Unaza e Re/ Televizionet nën çizmen e Erion Veliajt

Arkiva, Kryesore

E Diel, 4 nëntor 2018/ Banorët sërish në protestë. Policia kësaj radhe tregohet “më aktive” dhe vendos të shoqërojë disa banorë, përfshirë edhe gra, që bllokuan rrugën.Në kronikën e përgatitur në bashki Lali Eri shfaqet si mik i librit në Njësinë 8.

E Hënë, 5 nëntor 2018/ Banorët e Unazës së Re bllokojnë sërish rrugën. Veliaj rrezulton në kronikat e gatshme si njeri që interesohet për edukimin e fëmijëve dhe marrjen e tyre me sport.

E Martë, 6 nëntor 2018/ Protestuesit e Unazës së Re bllokojnë aksin rrugor Pallati me Shigjeta-Sheshi Shqiponja. Po të njëjtën ditë në kronikën e bashkisë të transmetuar gjithandej shprehja e Veliajt nga Firencia se “Tirana mund të jetë kryeqyteti europian i kulturës në vitin 2024.

E Mërkurë, 7 nëntor 2018/Banorët vijojnë protestën në rrugë, Veliaj transmeton kronikën e prezantimit të buxhetit 2019 para banorëve të zonës së Kasharit.

E Enjte, 8 nëntor/ Protesta e banorëve të Unazës së Re bën një javë javën. Kronikat e lali Erit flasin për kapacitetin e Bovillës dhe një projekt me hungarezët.

Pra sikurse shikohet, në një javë me radhë, në të gjitha ekranet, është transmetuar thjeshtë propagandë e shpifur pro kryebashkiakut, që lartëson bëmat e tij dhe as një sekondë ai nuk është përballur me problemin real që kanë qytetarët. Dhe këtu nuk është puna vetëm e makinerisë gëbelsiane të gënjeshtrave që Erion Veliaj ka ngritur në bashki. As problemi i mënyrës sesi ai e koncepton politikën, si marshim përpara përmes mashtrimit. Këtu problemi është i televizioneve të mëdha dhe lajmeve të tyre, që me kohë e kanë tradhëtuar misionin e tyre. Në vend të bëhen aleatë të qytetarëve, ato prej kohësh janë lavatriçe të pushtetarëve. Mbi të gjitha të Erion Veliajt.

©Lapsi.al

5 Comments

  1. Ky cirkuist i politikeses se mashtrimit, e ka bere punen pas tere atyre taksave qe ka rritur ne menyre galopante, pa llogaritur se sa jane te ardhurat e ketyre qytetareve, por del e ben selfije me punen e bere me parate e popullit, e pa bere transparence se si shpenzohen ato, se mbase nese eshte bere kaq sa na shitet ky, me aqe para sa mblidhen nga taksat e rritura duhej shume me teper. Ky me para taksash blene televizione, e gazeta qe ti thurin levdata pa analize konkrete , e te mashtrimeve te ketij grotesku. Keshtu jane bere keta televizionee gazeta, po thuaj teresisht i sherbejne ketij servili, kopil te rilindjes qe me mjeshteri din ti vjedhe dashurine politike njerezve me mashtrimet e shitjet reklamore qe ben, e ket, po ti shtojme edhe servilet, e ata nevojtare qe e shesin vehten per tipa te tille, te mbeshtetur ne kete politike te qelbesirave.

  2. Kryeqyteti vajti e votoi me doren e vete nje mashtrues ordiner si ky Lali Pedro. 5-fishimin e taksave, qendren skandaloze pa trotuare e me zift, lejet e ndertimit te kullave, sherbimet skandaloze bashkiake, arrestimin e fukarenjve qe shesin qepe e domate para kioskave qe Veliaj ja ka dhene Vjollces se Top-Channel, etj etj ky pederast pasiv po e ben me votat e atyre qe e votuan. Kete donit, kete meritoni!!! Me vjen keq per ata te gjoret qe mund te ngelin pa shtepi, kurse per te tjeret mire t’ju behet!!!!

  3. Votoni perseri lejfenin Veliaj , mrekulli te medhaja do ju presin . Votoni perseri lejfenin Veliaj qe tju thote perseri “shpellar” . Perveçse hajduter ,vulgar dhe te paskrupullt ky dhe te gjithe politikanet tane jane mosmirenjohes .Nuk ka gje me te ndyre se mosmirnjohja . Edhe gjashte muaj , denojeni me vote kete lejfen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu