• |
ide | kryesore

‘Kacifas’, çmenden mediat greke sulmojnë Agim Bajkon: “Komiku i marrë fyen viktimën” (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Mediat greke i kanë bërë jehonë humorit dhe batutave të Agim Bajkos në emisionin e tij “Bypass Show” në Vizion Plus lidhur me ekstremistin Kacifas të vrarë nga RENEA më 28 tetor në fshatin Bularat. Bajko ka thënë në emision se Kacifas mori armën pasi emri i tij nuk ishte në listën e personave që kishin përfituar para nga fondi sekret i Ministrisë së Jashtme greke, çështje kjo shumë e debatuar në Greqi. Sipas ‘Star News’ komente të tilla janë fyese dhe përdhosje e viktimës.

Televizion grek, nëvalwn e dalldisënacionaliste qëka pwrfshirëfqinjwt tanëe quan të marrë Agim Bajkon. Më tej në kronikën e përgatitur me këtë rast, flet edhe kreu i PBDNJ, Vangjel Dule, sipas së cilit nese punon në shtet dhe ngre zërin për të drejtat e minoritetit, rrezikon të humbasësh punën. Propaganda nuk mbaron me kaq. Një tjetër i intervistuar nga televizioni grek thotë se minoriteti mbyllet në shtëpi nga frika. E gjithë politika kundër grekëve në Shqipëri, sipas tyre, dirigjohet nga kryeministri Edi Rama. Shihni videon më poshtë.

©LAPSI.al

13 Comments

 1. Viktima eshte terrosit i shtyre nga athina zyrtare. Tirana e kapur hesht dhe nuk e shpall terrosit aktin e tij, pasi direktivat e Athines jane kercenuese dhe te qarta per shtetaret tane te shitur. Rrofte komiku Bajko qe ka guximin, pasi koleget e tij neper media kane frike si lepuri sepsei jane ndyre deri ne gryke me fonde greke dhe prej vitesh punojne per agjentuaret e tyre

 2. i them agim bajkos tja vari ne surrat t… rajsen grekeve, ata nuk kane te pakten nje simbol dhe kerkojne neper varre ( po vete e kane fajin qe aty i vene flamuret)

 3. nuk ka shtet shqiperia qe ti dali balle dizinformacionit grek dhe qellimeve ogurzeza. qeveria rilindase dhe 100 metra rruge nuk ka te investoje,sepse i vjedh leket e taksapaguesve e pastaj si do perballet me agresionin grek. mejshtrat e kane shitur shqiperine, pasi e lane pa ushtri e gjykata, pa akademi dhe institucione. vetem krimi i prganizuar mbizotren dhe atij nuk i rruhet per atdhe, por e shet per pazare te fliqura kur do ti shpetoj lakut

 4. Terroristi e mori denimin qe meritonte nqs ka qen terrorist apo ekstremist…
  Por qe ky Bajko bashk me disa humorist apo analist,gazetar apo dhe kengetar jan ne nje nivel me keq se provincial, mjaft i pa informuar dhe i desinformuar esh ky milet mjeran,po edhe keya e bejn me keq se c’esht.

 5. Terroristi e mori denimin qe meritonte nqs ka qen terrorist apo ekstremist…
  Por qe ky Bajko bashk me disa humorist apo analist,gazetar apo dhe kengetar jan ne nje nivel me keq se provincial, mjaft i pa informuar dhe i desinformuar esh ky milet mjeran,po edhe keya e bejn me keq se c’esht.

 6. sa me shum te shajne keta qurravec grek aq me shum te rriten vlerat o Agim Bajko. Bravo dhe mos e caj trapin se fashizmi dhe shovinizmi grek ska asnje shpres.

 7. Keta jane te paimagjinueshem ne llojin e tyre. Poshtersia , pabesia dhe trillimi jane virtutet e keture zhapzinjve . Keta kane nje mllef brenda vetes qe nese do kishin fuqi ta shprehnin edhe eshtrat do na i digjnin . Dhe te imagjinosh se jane trajtuar me mire se vete Shqiptaret te vjen plasja , jo vetem sot por edhe atehere kur keta benin sherbetorin jane trajtuar si te shpise . Rrite qenin te te haje i thone kesaj pune . Imagjinoni te rritesh dhe respektosh keto lloj bushtrash , ti beshe edhe me toke dhe me e pabesushmja te vjen edhe te qellon te shtepine tende dhe perseri ti Shqiptari i mire je fajtori . Do ju zen haqet e Shqiptareve dhe sidomos e Çameve o mosmirenjohesa .

 8. Po nuk kemi ca te bejme se politika jone e ka lene ne mjerim pjesen vitale dhe pateriote te jugut prandaj vijne greket dhe bejne ligjin deri ne gjirokaster ata qe duhet te sponsorizoje per prishjen e varrezave greke dhe vdekjen e cave jane spiune te grekut dhe kulisha te janullatosit po them qe do tju vije ora

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu