• |
ide | kryesore

Top Channel merr anën e Ramës në sherrin me Metën

Arkiva, Kryesore

Një tufë portalesh, që paguhen nga qeveria, po qëmtojnë argumenta se përse Presidenti e ka gabim në sherrin me kryeministrin. Pa u marrë me rastin konkret, ato nxjerrin nga arkivat precedentët e Nishanit, pamundësinë e tij për të penguar dekretimin e Xhafajt apo emërimin e një ushtaraku tjetër, si kolonel Demiraj, në krye të ministrisë së Brendshme. Në këtë garë është futur edhe një media e madhe si Top Channel, e cila ka zbuluar një tjetër kazus që i shkon për shtat kryerilindasit.


Fjala është për krahasimin mes rastit të propozimit të Vitore Tushës si kandidaturë e Metës për Kontrollin e Lartë të Shtetit dhe mospranimit të tij për të dekretuar Sandër Lleshin. Top Channel, në një koment që s’ka guxuar ta bëjë as Klani, pretendon se presidenti nuk e dekreton Lleshin me pretendimin se ka një punë tjetër dhe propozon Tushën duke pasur edhe kjo po një punë tjetër. Ja se ç’thuhet në kronikën e lajmeve të së hënës:


“Vitore Tusha është anëtare e Gjykatës Kushtetuese dhe Ilir Meta nuk i ka kërkuar asaj të dorëhiqet nga Gjykata Kushtetuese për t’u bërë kandidatja e tij për KLSH. Kjo duhet të ndodhë vetëm pasi dhe nëse Vitore Tusha merr miratimin e Kuvendit, sepse deri kur ajo nuk është ngarkuar zyrtarisht me një detyrë të re, s’ka asnjë mospërputhje mes detyrës që ajo kryen aktualisht dhe detyrës për të cilën është propozuar.

E njëjta gjë vlen edhe për gjeneral Sandër Lleshin, qoftë edhe sikur ai sot të ishte në krye të Shtabit të Përgjithshëm. Për këtë ngërç të krijuar mes Presidentit dhe Kryeministrit ka ndërhyrë edhe faktori ndërkombëtar që kërkon zgjidhje sa më parë, pasi të gjithë po e vënë theksin tek një ministri e Brendshme funksionale në luftën me krimin në këtë moment të rëndësishëm”, thuhet në komentin e TCH (shiko videon e lajmeve të Tch këtu poshtë). 

Natyrisht, ndonëse nuk ka shumë lidhje në krahasimin mes emërimit të një gjenerali në një institucion të depolitizuar dhe një gjykatëseje në KLSH, kjo është një zgjedhje e redaksisë. Ashtu siç mund të qe një zgjedhje tjetër editoriali i një media që të pyesë se në çfarë republike jetojmë? Se si është e mundur që presidenti i drejtohet me shkresë ministres së Mbrojtjes dhe i përgjigjet direkt kryeministri, se Metës do t’i shkruajë Sandër Lleshi, por përgjigjen e tij e publikon Rama?
Kjo anomali do të ishte më ilustruse për të kuptuar se në ç’regjim jetojmë. Po ashtu fakti se kandidati për ministër të Brendshëm bën publik një dokument, ku edhe pretendon se nuk është më ushtarak por edhe jep dorëheqjen nga të qenit ushtarak, mund të ishte një shembull për të kuptuar se nga çfarë personazhesh qesharakë qeverisemi.

Por Top Chanel ka zgjedhur të zbulojë shembujt e tij, duke u rreshtuar në të njëjtin front me portalet e Endri Fugës. Duke ruajtur traditën më të mirë të shërbimit ndaj Rilindjes.

©Lapsi.al

25 Comments

 1. mut chanel esht top qanel,nji prostitut dhe nji trafikant ngriti TURP CHANEL-siq e filloi me prostitut ashtu dhe vdiq ne vetur me nji prostitute artan hoxha NE
  FERRARI te bler me para kokaine,kanabisi e qenefi negjmike:,te cilen sot askush nuk e permend.prandaj mut kryeminister mut tv ,mut llesh te gjith te kapur nga krimi si lop me kerpesh.JU KUJTOHET KUR MUT CHANEL NUK PAGUANTE TATIMET SE SI DILNIN NGJELA,RAMA,LUBONJA,BUSHATI,NAZARKOT,MINGJOZI ETJ TA MBRONIN MUT CHANELIN.

 2. Me shkuarjen e Ben Blushit si drejtor në Top Channel që Rama e telendisi publikisht e ai shitej si opozitari më i “egër i “rilindjes”, pati një iluzion në opinionin publik se më në fund edhe kjo media e fuqishme e rrjeshtuar gjithmonë në përkrahje të Ramës, diç do të ndryshojë në politikën e saj editoriale e do të bëjë oponencën kritike të qeverisë.
  Jo mor jo.
  Njëlloj.
  E dëgjova mbrëmë tek Zheji, njëfare gazetari të kësaj medie, Dyrnjaja, që për gjithshka ka ndodhur në këto 5 vite të qeverisjes Rama, të ngulte këmbë se gjitha fajet i paskej pasur opozita e Basha.
  Për mendimin tim, shumë me e rrezikëshme është propoganda që po bëjnë mediat e gazetarët socialiste që gjoja shiten si kritikues të Ramës, e ndonëse vetë duke sulmuar opozitën kanë ndikuar në një farë mënyre për çorientimin e qytetarëve e humbjen e besimit tek ajo, paturpësisht e kritikojnë opozitën se “pse e ka humbur besimin tek qytetarët”.
  Ky lloj propogandistësh hileqare që shiten sikur kërkojnë nga opozita që të jetë më luftrake ndaj qeverisë mafioze të Ramës, i sjellin një dëm shumë më të madh shoqërisë shqiptare , edhe se ato media apo gazetarë që haptaz përpiqen të mbulojnë marrëzitë e Ramës.
  Padyshim fajin kryesor për tendencën e shqiptarëve për tu larguar nga vendi, e ka keqqeverisja e Ramës në këto 5 vite, por ama në humbjen e besimit për të ardhmen, ndikon shumë edhe brigada e gazetarëve me dy fytyra, që shiten si opozitarë, e në shënjestër të tyre kanë demonizimin e opozitës.
  Po të hedhësh një sy në gazetat proqeveritare si Sot, Tema, Dita etj. e deri tek Mapo e UET, editorialet, lajmet e komentet meren vetëm me opozitën sikur është ajo që po qeveris.

 3. Tek -tope-cenlli e kam shkruar dhe nje here me pare jane mbledhur tere gazetaret bythelepires te se majtes ekstreme si kjo e -Ridhjerjes-qe e coi vendin ne katastrofe dhe popullin ne -arrati-,jane mbledhur tere gazetaret e llumit mediatik te njejt si tek -Rep tv,vizion plus-e shume te tjare si motrat e tope -cenllit .Te ngjashem me ERTV-e skizofrenit.

 4. Ore just flisni sikur vini nga Zelanda sot ne Shqiperi dhe nuk keni idea fare se c ndodh ne kete vend.Edhe me idioti dhe dallkauku e din se Top Gjirizi diten e pare e se te Jeté eshte Zeri i Popullit. elektronik i Partise,Zeri i Popullit jo kurdo po ai i vitit ’67 qe ka qene me luftaraku.Si shperblim Shefi i Partise sot,dje Kryebashkiak,nje rrugé kryesore ne Tirane i vuri emrin e nje supertrafikanti kokaine.Sot flisni sikur bête supervision e shekullit se kush eshte Top Gjirizi,ky gjiriz eshte nevojtorja mediatike ne sherbim te komunistave e krimineleve.Mesojeni po nuk e keni dite,idiote…………..

 5. Hahahahahahahahahahahahahaha, Lexoni cfare shkruan Stalini!
  ….e kam shkruar edhe nje here me pare……..sikur te jete Stalini (ivertete) apo Enveri dora vete.
  Idiot noterik.
  Hahahahahahahaha.

 6. Fajin e ka topi qe like floriri nuk di ta lexoje kushtetuten dhe lapsit bashke me skifteret kjo ben pershtypje per ju

 7. Ktu Te Lapsi pa maj, del konkluzioni qe vetem Lapsi, Salihu dhe Luli paskan te drejt dhe cdo ze tjeter eshte I Rilindjes a kujt karin lapsi shurrllakut mendon. Sepse lapsi esht portali perendise dhe ai ka eksluzivitetin e se vertetes dhe te gjithe te tjeret jane budallenj dhe duhet te degjojne vetem ca thote Lapsi, perndryshe je Armik i se vertetes je rilindas je vk.
  Tani Lapsi esht media dhe se ku Karin kane pare nje media te ngjashme me Lapsi vetem Lapsi e di. O Lapsi ndrysho emrin te pakten beje
  Lapsi i PeDerrave, te pakten jane te qete komentuset qe sforcohen te duken sikur nuk jane

  1. Po çfarë ndryshimi ke ti more VL me psikopatin Rama ?
   Rama kujton se bëhet më popullor po të përdor gjuhën banale rrugaçërore e aludon me emrin Kadri ndaj kundërshtarëve politikë duke pasur në mënd këtë fjalë pa gërmen d.
   Ti e fillon e mbaron komentin me lejtmotiv fjalën rrrugaçërore ,,,,,,ari.

 8. Mos se edhe Andi bilbilushka eshte gati te behet me Ramen, po qe ai ja luan syrin! Kurvat kaq e kane! I sherbejne kush i paguan!

 9. O- ipa emri- i ridhjerjes nuk ke faj sepse ti vetem komentet lexon,kurse shkrimet ose lajmin as e lexon fare per se shkruajne prandaj ke filluar te hash mut me te tjeret -HA-ha ha ha ha ha mut sa te duash o kopili i ngjizur ne bushtrat -peseiste-

  1. ti e koqe pa dallim ,Topin e drejton armiku rames Ben Blushi, por e drejta smund te fshiheto koqe, ska topi i doli ne krah rames por topi sdel dote kunder se ska vend kunder

 10. Te vetemen gje qe bejne mire keta te korruptuar rilindas eshte korrupsioni, hajdutlleku, maskaralleku. Nuk eshte e cuditeshme dhe as e pa besueshme qe keta bandite te kene blere e koruptuar tere sistemin, e tere mjetet e propagandes si TV e shtupin e portalet, andaj ne kete mes duket edhe karakteri, e servilizmi i tyre ndaj kesaj qeverie maskaralleku. Kus merret me mashtrimin e gjendjes aktuale te ekonomise e politikes aktuale, te na shesin si suksese bejne gabimin me te madh ne jete sepse mjerimit i shtohet jete gjatesia, Ne kane aresye e mendim patriotik, behen ne krah te vuajtjeve te popullit, e nese vazhdojne servilizmin , do vije nje dite, dhe shume shpejt qe te lepijne ate qe kane peshtytur me pa te drejte, por do jete vone.

 11. Hahahahaha ca skizofrenash jeni ju PeDerrrat jeni komunisto-fashista ne gjak, anarkista ne veprime dhe demokrate ne emer, hahahahahaha pellcisni nga marazi se ska ilace per semundjen e Terbimit qe ju ka zene.

 12. O Stalin, Pse ti do me diktosh mua se cfare duhet te lexoj !?
  Megjithate une po te sqaroj me sinqeritet ; kohen me pa vlere qe me mbetet une lexoj disa komentues budallenje te rraces tende ku vendin e pare e ze ti, me te cilet argetohem. E thene ndryshe edhe une kam nevoje per nje hale ku te dhjes.
  Gjithsesi me keqardhje, ngushellohu, mbasi nuk eshte vetem faji yt per nivelin e inteligjences ku ndodhesh, por nje pjese e ksiderueshme edhe e perendise.

 13. Ne Shqiperi,absolutisht eshte media me kriminale dhe katunare ne bote,dhe sigurisht ne kete krim dhe katun,ka prej atyre qe Jane TOP.

 14. Keta deliret, mendje pule, qe shfaqen si Ipaemer, gjithmone, jane puro kuqale te parmendes se psikopatit. Keta, tufa, e sorollopi i tyre, te dale nga sekti ne kazanin e qelbesirave, domosdo qe me eren e kerrmes se tepsise qe po mbysin nje popull, ashtu paraqiten edhe ketu, po aqe skandaloze e te deshtuar sa c;eshte partia e ketyre maskarenjeve, si sekt i maskuar qe bejne propagande idiotesh, e mashtrimi. Keta komentues te pa emer, dobice, kopila, jo nga epiteti por se jane te perzier ne tufen e derrave kuqale e s;dine se nga e kane babane, hiqen trimoshe, si gangstere, por do u vije koha qe ta futin bishtin ner shale bashke me psiko patin e te fshihen e te zhduken, qe te pastrohemi nje here e mire nga keto qelbesira.

 15. Me mire te vjedhesh te korruptosh sic bejne keta sot,apo te vjedhesh te korruptosh te perdhunosh te djegesh gazeta te kercenosh te shfarosesh nje fshat gerdec te vrasesh njerez ne rruge,kush eshte me mire?

 16. Po ti o rop qire mos debato me te tjeret dhe mos komento cfare shkruan tjetri por komento per ato cka lexon o moter dhe grua qire Sa per nivelin mu ne maje te karit ju vertit ju halenjte e Ridhjerjes-si fuge pu ju e meritoni qe te shkruajme me fjalet me vulgare se ini mbledhur tere autiket tek lapsi ku e kini qe nga gjeneza ta kruani bythen me te tjeret o kopilat e -Ridhjerjes-edhe kaq e kini pak o fis shkerdhyer.

 17. Nuk ka faj Top Channel qe Meta ka shkelur Kushtetuten. Ju te Lapsi.al duhet te na thoni mendimin tuaj. Meta e ka shkelur Kushtetuten me mosdekretimin e Lleshit?? Po apo jo??Pse nuk publikoni opinionin tuaj??

  1. Kush pretendon se është “shqiptar”, do të thotë se e kupton gjuhën shqipe.
   Nuk ka farë nevojë që t’ja përkthejë kush nenet e Kushtetutës as Meta, as Rama e as Lapsi.
   E pra mjafton të plikojë në Google “Kushtetuta e Shqipërisë” e ta lexojë vetë aty të shkruajtur shqip, se nuk mundet që një oficer karriere efektiv, qofte edhe gjeneral, të kryej në të njejtën kohë dy detyra, e të paguhet në dy bordero, edhe si gjeneral, edhe si këshilltar i kryeministrit apo ministër i mbrendshëm.

 18. Stalin, ti je aq idiot dhe aq trim sa per te qire nenen dhe motren tende, ndersa te tjereve maksimumi qe mund te besh vetem mutin iu ha!

 19. Ti Stalin e njeh babane qe eshte nga republikat e C.C.C.P. te ka zene joteme me nje rus i cili i la amanet sateme te te vinte emrin Stalin o kari lales.

 20. Me ruset kan bashkepunuar -ato kurvat tuaja Bolshevike-qe kauzen e komunizmit e kishin ne gji ,ne veret ,ne gojet dhe ne bythet.Dhe -Stalinit -ju i therrisnit BABA Stalin,sic ja u shkerdheu ai do ja u shkerdhej dhe une sot ne vitin 2018 ju mbetjeve te bolshevizmit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu