• |
ide | kryesore

Rama: Vrasje mafioze? Le të hanë kokat e njëri – tjetrit!

Lajme, Të fundit

“Këta që hanë kokën e njeri-tjetrit, ta hanë dhe mos u ngopshin”. Deklarata u bë nga kryeministri Edi Rama mbrëmë në studion e emisionit “Repolitix”, duke iu referuar “të fortëve”
Gjatë debatit në studio, gazetari Artan Hoxha i përmendi kreut të qeverisë vrasjen e pazbuluara të ndodhura së fundmi duke kujtuar atentatin në Durrës.

“Këta që hanë kokën e njeri-tjetrin, s’ndjej gjë veçse marr frymë thellë. Këta që hanë kokën e njeri-tjetrit ta hanë dhe mos u ngopshin. Vrasjen e njeri-tjetrit ta bëjnë dhe janë të lutur ta bëjnë. Këta që bëjnë të fortët do zhduken, jo fizikisht. Nuk do jenë më shqetësim për njerëzit në ambientet publike”, – tha Rama.


15 Comments

 1. po vet i ke zgjedhur afer teje o mut njeri.keshtu edhe enveri i ka zgjedhur ter te pa shkollet e kriminelet dhe i vriste nji nga nji.por shpresoj po ky lloj ka per ta henger koken edhe ty.

 2. Jemi ne dore te nje personi qe ka koncept absurd per shtetin ose me mire te themi qe mendesi te tilla nuk kane te bejne me rendin publik!!!Zaten c’pret nga dikush qe ka kthyer Kministrine ne diskoteke dhe gjithe diten vizaton lulishte e fanella lojtaret..

 3. Cfar faji ka kryeministri !!
  Ai ka te bej me nje shtet qe u shkaterrua nga te gjitha anet nga dora e PDs, prandaj sot kemi te bejme me indivite te pa civilizuar/pa shkolluar por qe drejtojne institucionet shteterore..
  Te gjithe keta indivite qe ne SV kane grada te larta arsimi si psh. bachelor, Master, PHD etj, por ne te vertete keta indivite jane hajdutet dhe analfabetet me dipllome ne shqiperi.
  Shume Turp per shqiperine dhe Evropa qesh kur degjojne emrin Albania, sepse te gjithe e dine sa hajdute, te korruptuar dhe te pa edukuar drejtojne arsimin dhe administraten e shqiperise.
  PD-ja me Saliun ne krye, me shkaterrimin/degjenerimin e arsimit, shkaterruan dhe drejtesine/ demokracine dhe mentalitetin e popullit.
  Tani qeveria e tanishme me Ramen ne krye ka pune per te bere, por ata nuk e kane te lehte sepse djalli ne shqiperi i ka rrenjet shume Thelle.
  Urime per punen qe po behet dhe le te shpresojme se nje dite, arsimi, ligji, rrespekti per njeri-tjetrin do fitoj.

  1. O te hyfshin te gjitha kokat ne verre o ripjerdhes trushpelare! prape me avazin fajin e ka Saliu?! po kaloni 6 vjet pa nderprerje ne qeverisje dhe vazhdoni me keto perralla ! o qenefa tastieriste qe paguheni per tju shpelare trute njerezve sic edhe i keni ju te shpelara me kohe o sperma mavi + kokaine!

  2. Duhet te jeshe nje nga ata shpellaret qe permendi Lali Eriona ti.
   O te dhjefsha trurin o debil, prandaj nuk ka per tu bere kurre shtet ai vend se ka njerez si puna jote qe ne vend kokes ka Bole Dashi…

 4. Cfar(e) faji ka k(K)ryeministri !!
  Ai ka te bej(e) me nje shtet qe u shkaterrua nga te gjitha anet nga dora e PD-()s(e), prandaj sot kemi te bejme me indivit(d)e te pa()civilizuar/pa( )shkolluar por qe drejtojne institucionet shteterore..
  Te gjithe keta indivit(d)e qe ne S(C)V kane grada te larta arsimi si psh. bachelor, Master, PHD etj, por ne te vertete keta indivit(d)e jane hajdutet dhe analfabetet me dipll(l)ome ne s(S)hqiperi.
  Shume T(t)urp per s(S)hqiperine dhe Evropa qesh kur degjojne emrin Albania, sepse te gjithe e dine sa hajdute, te korruptuar dhe te pa() edukuar drejtojne arsimin dhe administraten e s(S)hqiperise.
  PD-ja me Saliun ne krye, me shkaterrimin/degjenerimin e arsimit, shkaterruan dhe drejtesine/ demokracine dhe mentalitetin e popullit.
  Tani qeveria e tanishme me Ramen ne krye ka pune per te bere, por ata nuk e kane te lehte sepse djalli ne s(S)hqiperi i ka rrenjet shume T(t)helle.
  Urime per punen qe po behet dhe le te shpresojme se nje dite, arsimi, ligji, rr(r)espekti per njeri-tjetrin do fitoj(e).

  Ne kaq pak rreshta, gjenden 18 gabime gramatikore. Pa folur per ato sintaksore dhe morfologjike.
  Kjo eshte Rilindja

 5. Po ti per cfare je kMut? Per koncesionet, zaptimin e ekonomise dhe berjen e lekeve nga trafiku droges. Me mire na e befsh o kMut

 6. Sa bukur ka komentuar nje komentues-me pseudonimin -Haleja me dy Bide-sepse ate pseudonim nuk e meriton -Shqipja me dy koka-se eshte nga ata te ridhjerjes qe i vrasin ,i shkulin -shqiponjat.

 7. E shikoni ku jetoni o milet dhe kush ju drejton. Dhe ne vendin me te humbur Afrikan nuk gjen debil te ketij kalibri. Tjetrin e vrasin diten per diell ai thote mire ja bene, a thua se kishte dijeni per vrasjen qe ne fillim. Cojeni ne spital urgjentish se eshte renduar shume

 8. Krimi besnik deri ne vdekje NJe tirrje berri mbrem ne tv KM jone dhe fjala i zurri vende Sot e kemi KM te lumtur qe iku nje prej tyre O ZOt ver dore mbi kete popull NDIHMOJEEEEEEEE

 9. A mund qe te drejtohet nje qeveri nga nje isemure me kartele skicofreni? kurre,,,, Kjo nuk ndodh ne asnje vend, nga anje KM qe ne keto mori ngjarjesh diskretituese e poshteruese te punes se saj ky idiot ben deklarata teper te rrezikeshme, qe e lene kete popull ne vorbullen e krimit e gangsterrizmit shteteror. Ketu jemi para faktit, e subjektit KM, qe po na shkaterron avinirin e se aredhmes, e te tashmen, sepse vehten e ka siguruar ne bangat off shoop, e ketu ne mesin e fukarallekut hiqet si trim, e mos njohes i kesaj situate kritike. E mjere ky popull. se c;ka ne krye, dhe qe akoma s;po din se nga te levize, me gjithese e ka mbytur mos kamja, e papunesia.

 10. E dini pse nje pjese nuk i ben pershtypje sjellja e budallait por edhe i japin te drejte se gjysma a me shume ne kete vend jane skizofrene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu