• |
ide | kryesore

Veliaj bën prapakthehu: Nuk i quajta protestuesit “shpellarë”

Lajme, Të fundit

Erion Veliaj bën prapakthehu. Një ditë pas protestës te “Unaza e re” ku banorët shpërthyen në zemërim ndaj etiketimit si “shpellarë”, kryebashkiaku i Tiranës mundohet të “shuajë zjarrin”.

“Sqarim: – Shpellarë quajta deputetët e Saliut që i sulen barbarisht zonjave police të bashkisë! S’i quaj dot deputetë këta prehistorikë. Saliu i vrau me plumba në mish ne bulevard, le më t’i lejonte te dera. Shpronesimet 100% edhe pse shumica lloto, lavazhe e 8 kate pa leje”, – është shprehur Veliaj në një postim në Twitter.


Por, të hënën Veliaj shprehej ndryshe pasi në një dalje para mediave nuk e bëri këtë diferencim duke i quajtur “shpellarë” të gjithë ata që kundërshtojnë projektin.

“Fatmirësisht shumica e qytetarëve do që unaza të bëhet. Mjafton të pyesni qytetarët që janë sot te Bulevardi i Ri dhe të shikoni çfarë mrekullie ka dalë bulevardi i ri për qytetin dhe si po zhvillohet Tirana aty. Ishte po e njëjta parti me këtë stilin shpellar, dhuno, prish, blloko, jo po s’duam, jo po mos e prek. Ja ku është sot bulevardi” – ishte reagimi i Veliajt. ©LAPSI.al

14 Comments

  1. Po ky lali eshte nje kokerr bythqyri qe se ka shokun. Nje langaraq dhe mashtrues dhe njerezit presin te bejne hajer per qytetin me kete super plehre. Prit skeni pare gje akoma nga ky Lei Fen.

  2. Duke ditur situaten e komplikuar dhe me tensione( qe kishte ky rast ) , te cosh zonja police , eshte papergjeshmeri e plote. Njerzit nuk cohen “mish per top”. Rast i paster per keqperdorim te administrates publike. Duhet cuar ne prokurori ky urdher.

  3. Per tek bulevardi i ri, kujtohu mire ore bandit rilindas, se kur bashkia niste punen, ju i conit policine, e te mos folesh per planin e investimin qe ua siguroi ai qe ju e shani sipas metodes suaj. BTAKCINJ>.

  4. SHPELLARI I ASAJ QE TE KA BERE DASMEN TJE MINISTER GRESEDA DHE KRYEBASHKIAK KJOSKA DHE PALLATE NE CDO VEND STACION LULISHTE PARK E KUDO DO TE VIJ DIDA SI GUESKIT

  5. LEXOVA NE KOHA JONE SE DO LINTE NJE SHKOLLE PA BERE E NE FAKT PER 4-VITE VETEM NJE SHKOLLE KE BERE THEMEL CATI TE TJERAT JANE FASADA RILINDJE NERSA ATA FIGURAT QE JEPESHIN ATY I HARROVE FIQT FIKUN PRA QE SHITE NE PAZAR ATA KANE ARDHUR ME PLASMAS DHE I BENE VILA VET JO NENAT

  6. Nese do rrime ne politiken e sikurit, e te mashtrimit, e nese do rrime e te drejtohemi nga ata qe thone dardha nen dardhe, pra keta jane trashegimtare dinjitoz te te poshterve baballareve te tyre, sot jemi kthyer ne diktature te moderuar. Sot kerkohe nje dalje, e zgjidhje e ketij problemi, sepse zgjatja ne kohe e ketij mjerimi e shtypie do degjeneroi edhe me shume jeten ne sensin fatal, per mbi jetese. Populli duhet te llogarise e te mendoi per te aredhmen, sepse me keta qe jane, vetem mashtrim, hipokrizi e sundim do kete, sepse ky eshte pushteti i horrave e mbeturinave kuqale qe e kane kuptuar se s;kane me jetegjatesi me maskaralleqet qe kane bere. Si ky hipnatizues, klloun, mashtrues qe asnjehere nuk i ka treguar keq bemat e tije, por as qe i ka pranuar, por na ben edhe parashikusin, zemer mirin, punetorin, adhuruesin, etj, por te tera te fshehura pas politikes se qelbur rilindase.

  7. Z kryebashkiak permend bulevardin e ri. Banoj ne vije ajrore 30 m larg bulevardit te ri. Ka nje problem. Ai seshte bulevard por eshte piste. Per ne banoret e zones jo dalje makine qe ska e ska por as dalje kembesoresh. Gjithesej kam kaluar 1 here ne ate piste, thjesht per ta pare. Ska as parking megjithese eshte i gjere nja 40m. Sigurisht mund te parkosh poshte tij me pagese

  8. Spaska ngel gjo me thone mo, ja paskna bo respektin te gjithe. Une dojsha vetem me i thone qe eshte goxha palikari ky kryebashkari i tirones

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu