• |
ide | kryesore

BREXIT/ “Tërmet” në qeverinë e May, japin dorëheqjen 4 ministra

Lajme, Të fundit

Kabineti i kryeministres britanike Theresa May po shkërmoqet pjesë – pjesë. Një ditë pas një mbledhjeje maratonë ku u diskutua marrëveshja për daljen nga BE, 4 ministra kanë dhënë dorëheqjen. Është larguar ministri për BREXIT, Raab, zv.sekretarja për BREXIT, Suella Braverman, ministrja e punës, Esther McVey, një mbështetëse e bindur e ndarjes nga BE dhe zv.sekretari për Irlandën e Veriut, Shailesh Vara. Sterlina është ndërkohë në rënie të lirë në tregje. Kryeministrja britanike paralajmëroi pas mbledhjes se “Brexit do të ketë dhe një referendum i dytë është i pamundur”. ©LAPSI.al

1 Comment

  1. problemi dhe zgjillja,keta jan dy fjale qe sot me shum jan bere agonia e ekzistences njerzore,ku si mundesi qe te duja e kan mundesin sepse njerzit sollen problemi n po njerzit mund te sjellin zgjilljen ,njerzit jan ato qe sollen shperqendrimin po njerzit mund te sjellin qartesin ,njerzit ishin ato qe po shklatrrojn gjith,cka po njerzit jan ato qe mund te perpiqen te rregullojn gjithcka,njerzit jan ato qe futen urrejtjen nder njerez njerzit jan ato qe mund te fusin dashurin ,njerzit jan ato qe futen antivleren njerzit mund te fusin vleren ,njerzit jan ato qe futen ngatrresa njerzit jan ato qe mund te fusin mirkuptim ,njerzit jan ato qe shkatrrun vlerat po njerzit jan ato qe mun ti rregullojn vlerat ,njerzit jan ato qe bllokojn zgjilljet njerzit jan ato qe mund te zhbllokojne zgjilljet ,lind pyetja me se ,pergjigja eshte e thjeshte,padrejtesia u praktikua per nje shekull ne gjitha detajet po prek fundin ,shkatrrimtare e kete se don askush,nese bindeni me te vertete qe ky eshte raliteti fakteve fetare shkencore dhe praktike dhe nese me te vertete e doni veten tuaj sejcili,rrugen e shpetimit e keni te hapur nje rrugzgjillje pa probleme e kjo eshte drejtesia haku e verteta,ullzimi zotit,ku ne te gjindet gjithcka qe na duhet ne ulltimin tone,shpresoj qe nje dit sejcili te analizojne ne fakt se cfar i duhet shpirtit dhe cfar trupit cfar po pregatit per veten e vet ne kete ulltim nga zoti mallerishem po perseri drejt zotit mallerishem ne menyre qe te ndryshojne vertet ne dobin e tije dhe shpetojne, liria shprehjes ka dy medalje ralitetin por dhe dobit,njerzit e zgjuar anojn nga dobit,nuk mbeten tek raliteti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu