• |
ide | kryesore

Emrat/ Ja kë arrestoi policia në Elbasan

Arkiva, Të fundit

Mësohet se dy persona janë arrestuar dhe dy të tjerë janë shoqëruar nga aksioni i zhvilluar këtë të shtunë në Elbasan nga Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe forcat e policisë së Drejtorisë Vendore.

Kështu konfirmohet zyrtarisht se dy të arrestuarit janë Enver Çapja, 51-vjeç dhe Naim Gjarri, 38-vjeç. Arrestimi i Çapjas u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga autoritetet në lokalin e tij u gjet një pako me fishekë pistolete. Ndërsa Naim Gjarri u arrestua pasi policia i gjeti atij dy pistoleta, të llojit glock dhe TT, si dhe një minë e telekomanduar.

Policia, gjatë këtij operacioni shoqëroi edhe dy persona, të cilët po merren në pyetje në Komisariatin e Elbasanit.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu