• |
ide | kryesore

Nga i ati tek i biri, Milan e ka zgjidhur çështjen e portierit të së ardhmes

Sport

Trashëgimia në sport është dicka e rëndësishme dhe e vlerësuar madje. Nuk janë të pakta rastet kur klubet kanë hedhur sytë nga fëmijët e kampionëve të tyre, sigurisht kur kanë të dhënat e duhura për të qenë kampionët e së ardhmes. E duket se në këtë pikë Milan ka siguruar portën me djalin e Pepe Reina…

Në pritje të rikthimi të lojtarëve të impenjuar me skuadrat përfaqësuese, Gattuso ka admiruar nga pranë talentin e Luca Reina, I biri i portierit kuqezi Pepe. Pasi ka zbritur në Milanello me dorezat e veshura, Reina Jr ka marrë këshillat e të atit, që u transformua në rolin e preparatorit të portierëve.

Vetëm 7 vjec Luca i vogël ka ekzibicionuar pritje dhe hedhje të denja të të atit, duke parë qartë një të ardhme që duket e vendosur e

The young shall grow: enjoy this lovely clip of Pepe and his son Luca training together at Milanello 👏🏻 📽
Tale padre, tale figlio: @PReina25 e suo figlio Luca in allenamento a Milanello 👏🏻 📽 pic.twitter.com/qGEh76PNT3

— AC Milan (@acmilan) November 20, 2018

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu