• |
ide | kryesore

Rama për televizionin gjerman: Jam Kryeministri më i mirë mes artistëve (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Televizioni  gjerman ARD i ka kushtuar një reportazh ekspozitës së kryeministrit Edi Rama në Gjermani me punimet e tij personale. Ekspozita është hapur në qytetin e Rostockut. Duke folur për ARD, Rama s’e ka shmangur modestinë, duke u shprehur se ai mbetet kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave në Shqipëri.

“Buxheti që mu dha ishte asgjë. Ishte asgjë. Diçka. Shumë pak. Por duhej bërë ndryshimi. Filloi rritja e mbledhjes së taksave dhe ndryshimi i niveleve. Tani jam Kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave, në Shqipëri.  Unë jam artisti më i mirë në rrethin e kryeministrave dhe Kryeministri më i mirë në rrethin e artistëve”, thotë Rama.

Më tej në reportazh kryeministri shqiptar flet edhe për jetën e tij personale, duke shfaqur imazhe me bashkëshorten Linda dhe djalin Zaho. Ekspozita është hapur më 17 nëntor dhe do të qëndrojë e hapur deri më 6 janar. Kjo nuk është ekspozita e parë e Ramës. Në këto 5 vite si kryeministër, ai i është prezantuar gjithashtu botës edhe si një piktor shëtitës, me ekspozita në disa vende të ndryshme.

©LAPSI.al 

13 Comments

  1. Eshte e vertete ashtu sic eshte e vertete qe Saliu eshte kryeministri me i mire mes mashrueseve dhe mashtruesi me i mire mes kryeministrave.

  2. Ta marrin vesht edhe gjermanet se kush e drejton kete shtet banditesh, eshte me vend shprehja;;;;;kallam deshtaku.Kjo eshte edhe vertetesia qe ky e mbeshtet fuqine e shtetit tek bandat e mafiozet, andaj ndihet si i forte.Levizni sot o popull, se neser do jete vone, ky lubi nuk sheh tabanin, por keqe mendja e tije eshte shume me larg nga se ce shohim ne, sepse semundja e psiko patise, e neurozes e ben qe te mos jete ne shina te demokracise.

  3. Kallam deshtaku ka fituar kater here ne votime (perfshi me ato per bashkine) dhe po fitoi edhe nje te trete dijeni se kallamin do e keni ne bythe tere jeten si ju ashtu edhe saliu.

  4. Eshte nje nga kryeministrat me kartele skizofrenie qe ka pare mbare bota dhe jo ky vend .Prandaj eshte i vetmi mes artisteve te psikiatrise dhe kopshtit Zologjik.

  5. Te mburresh qe nepermjet rritjes s e taksave , dmth zhvatjes se pasurise s e qytetareve , ke mundesuar rritjen e buxhetit me te vetmen arsye per ta rishperndare ate ne pak duar bashkpuntoresh dhe te varferosh ne vijushmeri qytetaret e vendit tend nuk ka asgje per tu mburrur . Koha eshte matesi me i mire i te gjitha bemave gjate ketyre viteve .

  6. Te mburresh qe nepermjet rritjes s e taksave , dmth zhvatjes se pasurise s e qytetareve , ke mundesuar rritjen e buxhetit me te vetmen arsye per ta rishperndare ate ne pak duar bashkpuntoresh dhe te varferosh ne vijushmeri qytetaret e vendit tend nuk ka asgje per tu mburrur . Koha eshte matesi me i mire i te gjitha bemave gjate ketyre viteve .

  7. Artisti hajvan, paska hapur ekspozite ne gjermani,,,bukur, por parate e okupimit te salles e sherbimet konsumimet kush i ka pagurR,, Mos e thoni, dihet, i ka paguar, ose ia kane paguar parate e droges, ose, ose me taksat tona, sepse ky s;po shet nje mini pikture, por e ben per propagande, qe te rrise opinionin, ose ta riparoi. Me kete te fundit besoj se jeni dakord, sepse trurin e riparon me kurat qe i porosit, opinionin e felliqur qe ka kerko ta riparoi, keshtu qe kjo qerrja kryeministrise do lere ne balte popullin, ashtu si deri me sotNgordhja po i afrohet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu