• |
ide | kryesore

FOTO/ Shikoni plagosjen e dy lojtarëve të Boca Juniors

Sport

Dy futbollistët e Boca Juniors, Pablo Perez dhe Gonzalo Lamardo, janë dërguar menjëherë në spital pas sulmit të dhunshëm të tifozëve të River Plate me gurë dhe gaz lotsjellës ndaj autobusit të Xeneizes. Ulçera korneale për Pablo Pérez, për shkak të ciflave të xhamave të thyer nga dritarja e autobusit të Boca Juniors që i janë futur në sy.

Mesfushori i Xeneizes i është dhënë ndihmë e specializuar bashkë me shokun è tij Gonzalo Lamardo, që ka pësuar një lesion të korneas, por që të dy nuk mund të luajnë në Superklasiken e kthimit të finales së Kupës Libertadores, gjithnjë nëse ndeshja luhet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu