• |
ide | kryesore

Video/ Hulkenberg, aksident spektakolar në Abu Dhabi: biseda në radio për të mos u humbur

Sport, Video

Aksident i frikshëm në garën e parfundit të sezonit të Formula 1 për Nico Hulkenberg, që e ka nxjerrë jashtë pilotin që në xhiron e parë të Cmimit të madh të Abu Dhabi. Gjermani është përmbysur me Renault e tij pas një kontakti me Grosjean, duke e mbyllur garën shumë shpejt.

Kontakti mes të dyve ka qenë i pafat për pilotin e Renault, që ka fluturuar në ajër dhe më pas është përpasur me barrierat, duke e gjetur veten me kokë poshtë: “Jam mirë, por jam varur si vic: më nxirrni shpejt nga kjo makinë!”, ka qenë biseda me radion e skuderisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu