• |
ide | kryesore

Gianluca Vialli tregon luftën ndaj kancerit

Paparazzi, Slider

Gianluca Vialli, ish-futbollisti i njohur i kombëtares italiane dhe fitues i Champions League me skuadrën e Juventusit, në një intervistë për “Corriere della Sera” ka rrëfyer për herë të parë për luftën e tij kundër kancerit.


Vialli, i cili prej disa kohësh shfaqet në telezision në rolin e analistit sportiv, tregon se në fillim ka vendosur të mos i tregojë askujt, për shkak se donte që njerëzit të shihnin po atë Viallin që njihnin dhe jo atë që vuante nga sëmundja.


“Vendosa ta konsideroj të gjithë periudhën e luftës kundër kancerit si një fazë të jetës sime e që duhet ta përballoja me guxim e që nga cila duhet të mësoja diçka. Shkoja nëpër takime me një bluzë të madhe poshtë këmishës, që të tjerët mos e kuptonin çfarë fshihja, që të isha ende Vialli që njihnin.” – rrëfen 54-vjeçari.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *