• |
ide | kryesore

Emrat e vërtetë të personazheve të huaj

Paparazzi, Slider

Disa aktorë dhe këngëtarë parapëlqejnë të përdorin emra arti apo shkurtime te emrave të tyre. Disa na paraqiten me nofkat e fëmijërisë apo vënë emrat e idhujve të vet. Ja disa prej tyre:

1.Lana Del Rey në të vërtetë quhet Elizabeth Woolridge Grant, e dikur ka përdorur dhe emrin e saj të shkurtuar, Lizzy Grant.


2.Lady Gaga quhet Stefani Joanne Angelina Germanotta.

3.Nicolas Cage është Nicholas Kim Coppola, e ndërroi mbiemrin që të mos e lidhnin me xhaxhain e tij të famshëm, Francis Ford Coppola.

4.Tom Cruise është Thomas Cruise Mapother IV.

5.Freddie Mercury në dokumente rezultonte Farrokh Bulsara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu