• |
ide | kryesore

‘Unaza’, Veliaj sulmon Lubonjën që mbështeti protestuesit: Tragji-komedia e kohëve tona…

Lajme, Të fundit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka ironizuar me deputetin Klevis Balliu dhe analistin Fatos Lubonja, i cili mbrëmjen e sotme iu bashkua protestës së banorëve të Astirit.

Veliaj e cilësoi si tragji-komedia e kohëve tona, kur tha se ish-i persekutuari analist me persekutorin e vet mbrojnë ndërtimet pa leje.


“Kur shikoj që ata që ulërasin më shumë për etër dhe bij, janë ata që babi në kohë të Enverit dhe djali tani në këtë kohë bëjnë gjithë Tiranën vërdallë. Ajo që pashë sot është sesi ish-i persekutuari analist me persekutorin e vet dolën për të mbrojtur ndërtimet pa leje. Kjo është tragji-komedia e kohëve tona, për të cilat Tirana nuk ka më kohë për të humbur”, u shpreh Veliaj gjatë një aktiviteti të zhvilluar mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej”.

Më herët gjatë pasdites Fatos Lubonja ishte në protestën e banorëeve te ‘Astiri’, për të shprehur mbështetjen ndaj tyre.

14 Comments

 1. Demokracit jane pjelle urbane.
  Si mund nje interurban qe do tri ore te shkoi ne qytetin me te afert te japi mendesi demokratike dhe qytetrimi ?
  Thuhet QYTETRIMET E MEDHA dhe jo fshatarsimet e medha…kjo eshte ADN-ja e zhvillimit o Erjon !

 2. O Erion, je is vogel para Lubonjes. Nuk e kaperdine dot ate kafshate ti. Je ne panik, per rikandidimin, por kjo nuk te justifikon qe te rreshkasesh ne kete menyre.
  Coi leket te gjatit dhe je ne rregull.
  Thjesht presion eshte.

 3. Kopili i ures vajgurore doli fhe tha fabulen e rradhes. Ik o bir bushtre se do perfundosh keq fare bashke me edvinin e Kristaqit

 4. Biografistet e sektit, qe kujtojne se po mbulojne prejardhjen e vet si trashegimtare kuqalesh puro, na del e sulmon analistin Lubonja, me biografine e te atit, po ky kopil, komunisti vete, ne c;far rrace kuqalesh eshte? Mbase kujto se po fshihet pas gjethes se fikut, por keta tere kopeja e sektit jane ishet, e trashegimtaret e krimineleve , e qe sot jane ne pushtet. Per krahasim, ky klloun, eshte bloze para z Lubonja, pavaresisht se c;opinione jep kur ne nuk na vjen mire. Veprim demokratik, qe duhet ndjekur nga populli per te drejtat e ketij populli qe po ishtohen vuajtjet ne cdo dite.

 5. UNE NUK E KAME DEGJUAR VETE ATE SHPREHJEN QE KE THEN DJE IASHALLA ESHTE FAKE MEDJA AJO KU E LEXOVA SE PER NDYSHE TI JE NJE MAXHIP JE NJE MASHTRUS QE TE BENE NENA DAASMEN QE PREGATITE SKENARIN DHE REGJIN E GRISELDES TI DO HETOHESH NJE DIT PRIVAT OSE SHTETOR PER BEMAT PER EPITETET PER SHARREN PER FIQET PER G…… PER LEJET E PALLATEVE PER KJOSKAT PER RRUMPALLEN QE PO BENE NE TIRANE ME TRAFIKUN PER PARKIMET ME PAGES PER LOJEN QE BEN NGATERRON BISNESET ME POPULLIN TI JE NJE LEGEN…LEGEN MBAJE MEN

 6. Si kopil qe eshte ka pas shume mbeshtetje dhe per ta Lasur prane kurven Mama e pruan dhe ketu ne tirane per ta bere Titanen bordell

 7. E kush na flet për “persekutorë” të kohës së diktaturës ?
  Diktaturat përgjithësisht i japin shtetit formën e një regjimi ushtarako-policor.
  Dihet që në kohën e diktaturës enveriste, të gjitha shkollat e mesme e të larta , përveç sekretarëve të organizatave të PP, drejtorëve apo dekanëve komuniste, kishin edhe një “nëndrejtor ushtarak” që përçonte frymën e diktaturës tek të rijtë. Erion Veliaj i ka pasur që të dy prindërit nëndrejtorë ushtarakë të shkollave të mesme.
  Po ate punë që bënin gjatë Luftës N.Çl. komisarët në brigadat partizane në përhajen e ideve të murtajës komuniste ruso-jugosllave, bënin edhe këta “nëndrejtorë ushtarakë” në sistemin arsimor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu