• |
ide | kryesore

Dalin pamje të reja/ Fatmir Xhafaj në krahët e Enver Hoxhës (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Emisioni “Top Story” në TCH transmetoi një profil për ish-ministrin e brendshëm Fatmir Xhafaj. Në emision u transmetuan pamjeve të pa transmetuara ndonjëherë të Xhafajt në kohën e komunizmit. Deri tani e kishim parë si foto, por më poshtë është edhe VIDEO e Xhafajt të lumtur dhe krenar që i shtrëngon fort dorën udhëheqësit komunist, Enver Hoxha. Herë pas here i fut edhe krahun dhe mbështet kokën tek supet e tij. Në një moment tjetër, Xhafaj puth me përzemërsi një tjetër udhëheqës komunist, Mehmet Shehun.

Por, ky nuk është i vetmi moment i të kaluarës së Xhafës me diktaturën. Në një foto të publikuar pranë Kryetarit të Kuvendit Popullor si dhe zëvendëskryeministrit, ndodhet sërish Fatmir Xhafaj.

Top Story publikoi edhe një tjetër pozim të Xhafajt në krah të Hekuran Isajit në qytetin e Krujës. Asokohe, Xhafaj i cili shfaqet i qeshur, kishte nisur një detyrë të rëndësishme në qytet, atë të hetuesit.

7 Comments

  1. Ne kete rast xhafa duket i pregatitur per karriere nga regjimi
    Ka 28 vjet qe ka rene regjimi dhe njerezit diskutojne per ate kohe ende.
    Kjo tregon gjendjen e mjerueshme ku gjendet sot shoqeria shqiptare.
    Ne pike te hallit

  2. Komentues qe u vikerka keq pse po perseriten keto gjeste te tije me diktatoret. Por mire kjo, po kr ish prokuror, qe ka torturuar e denuar familjen kruetane, vetem, e vetem per tu treguar besnik i shtrigoneve, e servil, ne karakter, ashtu sic eshte edhe sot. Atehere,,,, po ju paraqes Rucin tuaj po ky a s;ka qene minister i puneve te brendeshme, e sekretari i pare i tepelenes,? Sot ja tek e kemi, po me kulishet trashegimtare qe jeni mbledhur, e ju ka mbledhur si kope psikopati nen etiken e rilindjes, e qellimeshme , qe te fshihen pas emerit sekt rilindje,,,,ja pra tek i kemi, e tek jeni edhe ju qe gjoja mbroni demokracine per te mos i zene me goje funderrinat e kuqaleve qe militojne ne sektin e qelbesirave.

  3. Ky Ben Blushi paska qene shume bythqir, nje njeri i vogel me inate te medha. Xhafaj eshte krimiel, por Blushi eshte per tja qr

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu