• |
ide | kryesore

Dhjetori i dytë/ Nesër studentët mblidhen para zyrës së Ramës

Lajme, Të fundit

Pas tërheqjes së qeverisë nga VKM-ja për tarifat e provimeve të mbartura, studentët e kanë përfunduar protestën për sot, por ata thonë se do të mblidhen sërish nesër për të vijuar rezistencën e tyre deri sa të plotësohen edhe 4 kushtet e tjera.

“Nesër në orën 8 mblidhemi tek ministria dhe marshojmë deri kryeministrisë. Dekanët e fakulteteve të mbajnë përgjegjësi për të plotësuar kushtet për institucionet”, tha një përfaqësuesve të Këshillit Studentor.

Studentët kërkojnë gjithashtu edhe përgjysmim të tarifave për shkollimin e tyre. Por Ministria e Arsimit ka thënë se kjo është dicka që vendoset nga vetë fakultetet, jo nga qeveria. Të presim se si do të rrjedhin nesër zhvillimet.

©LAPSI.al

11 Comments

 1. Hmmm…interesante. Kur tall bythen dhe e kthen arrogancen ne normalitet, cdo gje mund te ndodhe….we’ll see…

 2. Shpellare dhe kokepal;are jane te gjithe studentet qe mbajen si e ardhmja e Shqiperise medemek. Nuk e kuptojne se KM cdo dite vetem per te miren e ketij populli mendon. KM mendon cdo dite se si te rrise nivelin arsimor sepse vete eshte me doktorature dhe do qe cdo shqiptar te kete doktorature e te vepoje si njeri, jo si shpellar. Tunelisti Erjon Veliaj, me studime te kryera ne USA, ku per nje vit ka marre provimet e tre viteve shkolle nuk po behet i gjalle. Dil dhe trego se sa me veshtiresi e ke marre shkollen dhe mos e tradheto kapietnin tend o tunelist. Mbroje nga shpellaret qe duan te behen e ardhmja e vendit

 3. Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet”. .. Aman mos harroni Veliajn se i mbetet hatri dhe ju quan shpellare pastaj…

 4. EdRama vete e ka mbaruar shkollen me te shtyra dhe po mos te ishte per te atin qe ishte komunist anetar i byrose politike, nuk do kishte mbaruar dot as 8 vjecaren. Ky e ka mbushur parlamentin me njerez te droges e te krimit qe as 5 vite shkolle nuk i kane. Atehere me cfare te drejte ky halldup u krekoset studenteve qe si do qe te jene shkollat shqipatre e kane treguar veten se duan te arsimohen dhe duan te punojne por nga halli po largohen ne nje emigracion te dyte te madh pas atij te 1990. Nuk mund te lihet vendi yt sot ne shekullin e 21. Shqiptaret e kane vendin ne Shqiperi dhe duhet ti dalin per zot fateve te tyre. Emigracioni nuk eshte zgjidhja. Perballja me arrogancen e pushtetit dhe venja e tij para pergjegjsisie eshte zgjidhja. Uroj dhe shpresoj qe ti jipet nje mesash i qarte dheiI prere keasj te keqe qe ka kapur peng fatet e shqiptareve dhe kete e ka ne dore rinia studentore.

 5. Duhet shume pjekuri, kjo s’duhet Te rrembehet nga politikanet e korruptuar, dhe Te behet SI 1990. Large politikannet e korruptuar…Kujdes !!!

 6. Nje levizje qe sa ka filluar dhe duhet ti shkohet deri ne fund.
  Shqiperia ka njerez patriot, vizionar qe ta duan vendin dhe popullin e tyre.
  Nuk duhet te genjehemi me nje pike uje.
  Duhet shporrur kjo klase politike , qe na vjedh genjen dhunon per 27 vjet.
  Studentet duhet te mos perdoren.
  Rama luli monika iliri jane nje, jane bashke.
  Duhen zbythir njehere e pergjithmone.
  Studentet duhet te zgjedhin perfaqesuesit e tyre, ti mbeshtesin deri ne marrjen e pushtetit. Te krijohet nje fryme tjeter qe sjell shprese. Neser e ne vazhdim studentet dhe mbare populli, te protestojme fuqishem, per tea hequr nga qafa arrogancen dhe skizofrenine e nje kryeministri psikopat.

 7. Hmm, dhjetor i dyte si shume e ngrite, por te themi nje proteste studentore si kjo kishte kohe pa u pare ne Shqiperi.

  Pergezime

 8. Hiqeni zvare qenin,ju takon pasi ai eshte vrasesi i shpreses se shqiptareve,tradhetari i kauzes se socialisteve te vertet,bosi i krimit te organizuar shqiptar.Fatkeqesi qe nje i semure mendor te shkateroje nje popull te ter.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu