• |
ide | kryesore

(FOTO) Studentët qëllojnë me vezë dhe letra higjenike Ministrinë

Lajme, Të fundit

Pavarësisht thirrjeve me megafon për të mos hedhur objekte në drejtim të godinës së Ministrisë së Arsimit, disa studentë kanë hedhur vezë dhe letra higjienike në drejtim të këtij institucioni.

Studentët e Universiteteve Publike po protestojnë kundër vendosjes së tarifave për provimet e mbartura.

Pas bashkimit të studenteve nga të gjithë fakultetet dhe marshimit të tyre në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, studentët kanë mbërritur tek godina e Ministrisë së Arsimit. Përveç Tiranës, protestohet edhe në Universitetet e Durrësit, Elbasanit, Korçës. Në Shkodër nuk protestohet sot, por është parashikuar të protestohet nesër në orën 11:00.

3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu