• |
ide | kryesore

Ministrja Nikolla flet për mesataren 6.8 të universitetit: Matematika s’ka qenë prirja ime

Lajme, Të fundit

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka një përvojë të gjatë si mësuese matematike. Këtë të enjte në rrjetet sociale qarkulloi një referencë për të e kohës së fakultetit ku thuhet se mesatarja e saj e përgjithshme ishte 6.8. vetë ministrja ka dhënë një shpjegim për këtë dokument në emisionin “Open” në TCH.

“Matematika s’ka qenë kurrë prirja ime. Ashtu ishte koha kur degën në fakultet ta caktonte partia. Kam shkuar në atë shkollë, madje kam tentuar ta lë një herë, por jam rikthyer aty dhe kam përfunduar shkollën. Më pas kam punuar 30 vjet në arsim, si mësuese me vullnet dhe me përkushtim. Sot nëse do të më pyesnin çfarë dege do të zgjidhja, do të zgjidhja sërish matematikë” – tha Nikolla. ©LAPSI.al

9 Comments

  1. Ti ske prirje asnje lendet ti ke prirje vetem ………. ti je ajo qe mbylle universitetin ku mbarove masterin te moren shume ata ateher per ta mbaruar dhe u gjakmore me universitetin qe te beri ministre ti je nje koti po liro vendin largu andej se puna nuk behet me b… b… por me koke.

  2. Po pa pike turpi tha qe deshira e saj ishte te behej mjeke. I paska rujt zoti njerezit prej teje mi cope mishi se paske pas me mbyt dynjane kot. Ndersa sa per shkelqimin tend jam dakord sa kane thene me siper qe ti mund te kesh shkelqyer vetem ne lendet “orale” se ne ate anale je shperdoru nga partia qe ne gjimnaz.

  3. Paragrafi: “Ne stervitjen ushtarake ka patur rezultate te larta. E gatshme te kryeje cdo detyre qe ia ngarkohet nga organizata”, eshte nje perle e vertete. “Ne stervitjen ushtarake ka patur rezultate te larta. E gatshme te kryeje cdo detyre qe ia ngarkohet nga organizata e RILINDJES”

  4. Cdo koment i bere me siper i shkruar nga shqipetare me mesatare shume me te ulet se e ministrit jo vetem ne gjuhen shqipe for edhe ne mendesi. Mirekuptimi, pjesemarrja, dedikimi apo respekti per kedo qe ke perballe nuk aplikohen me, jane poshte cdo mesatarje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu