• |
ide | kryesore

Protesta e studentëve, Basha: Hajdutëve iu është prishur rehati

Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë i opozitës,  Lulzim Basha ka shkuar sërish në mbështetje të protestës së banorëve te ‘Astiri’. Prej aty ai foli edhe për protestës e sotme të studentëve. Sipas kryedemokratit, tashmë hajdutëve iu është prishur rehati.

“Tani vijmë tek protesta e studentëve. Edi Rama nuk investon për arsimin. Lekët që duhet të shkonin për të arsimuar rininë, shkojnë në vend tjetër. Por ai i mban të rinjtë injorante. Gjithçka nis nga rinia. Dhe kësaj mund ti kundërvihemi me bashkim. Të rinjtë e kanë kuptuar, do i përshëndes nga zemra. Kanë arritur që të krijojnë një shtangie. I ka pritur rehatin hajdutëve”, tha Basha.


5 Comments

  1. si ben ky sikur nuk eshte hajdut me raport mjekesor per vete e me kunatin e me vjerrin nga pas bythe. mos u merr me studentet o gjakprishur, mos u perzje me kauzen e tyre se ajo eshte e paster dhe mos e ndot me qellimet e tua te poshtra per tu ber hajduti i rradhes ne qeveri. ti, balla, rama, salehu, mona e like floriri jeni te djegur. hapuni rrugen studenteve se jan 100 here me mire se ju.

  2. po pse ben si i viergjer o lulush. a nuk ishe ti qe kur duhej te jepje llogari per 250 milion euro te vjedhura the se je semur dhe e mbylle ceshtjen? ik ore mortje mbaji duart e tua te felliqura larg nga protesta e paster e studentave. do jen prap keta studente qe do te terheqin zvarr ty salen, ballen, ramen, monika cizmen me like floririn si klasa me ordinere politike e historis se botes. ty o qurrash i qelbur qe na ben sikur te dhimbsen te varferit kur ne te vertet e ke mendjen vetem te tepsia, dhe salehu qe eksitohet e prishet sa here qe shikon nje grumbull njerezish. keni vjedhur e keni vrar e doni te vini prap te na cani karin. kjo qeveri do bie, po nuk do vish me as ti as mona as like hajduti me ze e me figur, as sali komunisti qe na u be demokrat ne 24 ore kur vodhi protesten e pare te vertet te studenteve. do vijn pikerisht keta te rinj qe sot udhehoqen protesten dhe u treguan vendin juve. nuk ka opozit sot ne shqiperi po ka nje pseudo-opozit qe i ngjan nje kari te cfryre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu