• |
ide | kryesore

Studentët në protestë në Durrës: Rama është thjeshtë një bandit pa ne (VIDEO)

Arkiva, Lajme, Të fundit

“Ai nuk është kryeministër pa ne. Ai është thjeshtë një bandit pa ne” – kështu deklarojnë studentët e universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës.

Ata i janë bashkuar kauzës së studentëve në mbarë vendin për të ndaluar vendosjen e tarifave për provimet e mbartura, që i konsiderojnë të larta dhe të papërballueshme për ekonomitë e familjeve të tyre.

Ata iu kanë bërë thirrje të gjithë studentëve t’i bashkohen protestës. “Mos na i shkatërroni ëndrrat”; “Jo favorizime për përfitime personale”; “Përgjysmim i tarifave” – kanë qenë disa prej parullave të tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu