• |
ide | kryesore

Afera korruptive te ‘Unaza’, më në fund Prokuroria vihet në lëvizje

Lajme, Të fundit

Prokuroria e Tiranës është vënë në lëvizje pas skandalit të denoncuar në emisionin ‘Të Paekspozuarit’ në News 24, lidhur me tenderin e ndërtimit të Unazës së Re. Organi i akuzës po kryen veprimet hetimore për veprimet e kryera nga Autoriteti Rrugor Shqiptar, insitucion që hapi tenderin për projektin gjigant me vlerë rreth 40 milionë euro. Dy janë veprat penale që dyshohet se janë konsumuar në këtë rast: ‘Shpërdorim detyre’ dhe ‘Shkelje e barazisë në tendera’. Emisioni ‘Të paekspozuarit’ zbuloi skandalin se një prej kompanive të huaja, e regjistruar në parajsat fiskale, kishte dërguar dokumente të falsifikuara.

©LAPSI.al 

4 Comments

  1. SHPELLLLARET TE ARDHUR SI PARTIZAN NE TIRAN GJATE SISTEMIT VKOMUNIST JANE KRIMINEL NE TE GJITHA FUSHAT I ARDHUR T RAMA NGA HIMARA VLORA A NGA ESHTE KY IMORAL PLITIK SOCIAL SHOQEROR SEKT I KEQ RILINJE THOT KY SE FAKT NUK E THOT NGA KA ARDHUR CFARE PUNE KA BERE CFAR FEJE ESHTE PER KE PUNON NE CFAR OFERASH SHEBIMESH TE HUAJA PUNON .ME THENJET E JOLEZA KOKA ME THENJET E SAJ QE E ORJENTONTE TA THOSHTE DHE TA KTHENTE SHIPERIN NE TE TILL SOJ KY DUHET TE HETOHET PER KRIM NDAJ NJE KOMBI LIDERI GLOBAL QE FLET ME KOMINUSHE PER CESHTJET BOTERORE DHE ME KOLLARE PER FECEBUUKUN KY QE FLISTE 0-PROBLEM ME FQINJET DHE I BERI GROPEN KOMBIT NE LOJRA ME VUCIC RUSIN DHE ME SOROSIN.

  2. @ ME NE FUND prokuroria vihet ne levizje …. @ ….

    Po dje ne darke dolen dokumenttet , sot ne mengjes filloi punen prokuroria … Me shpejt se kaq , nuk kam pare te reagoje prokuroria ndonjehere.

  3. o Debil, opozita ka kohe qe thote te hetohet afera se nuk ka zot qe beson qe 2 km rruge kushtojne 40 milion euro. Dokumenti eshte qershia mbi torte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu