• |
ide | kryesore

Dua Lipa në lot, mbyll vitin me nominimet Grammy (VIDEO)

Paparazzi, Slider

Çmimet Grammy janë vlerësimi më i lartë, që mund t’i bëhet një artisti të muzikës. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj.

Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime për çmimet Grammy. Dua është nominuar në kategoritë ‘Best New Artist’, pra për artisten e re më të mirë, ku është në konkurrencë me Bebe Rexhën. Në kategorinë tjetër, Dua është e nominuar për këngën më të mirë ‘Dance’, për ‘Electricity’ me Mark Ronson dhe Diplo.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu