• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta modelja amerikane

Paparazzi, Slider

Ka qenë një nga protagonistet e sezonit të tetë të “America’s Next Top Model”.
Jael Strauss ka vdekur në moshën 34-vjeçare, pasi vuante prej kohësh nga kanceri i gjirit, duke shpjeguar se sëmundja ishte në shkallën e katërt dhe e pashërueshme. Sipas asaj që shkruan shtypi amerikan, Strauss, ka vdekur në një klinikë në 4 dhjetor pas disa ditësh në koma.Në tetor ajo kishte publikuar sëmundjen e saj në një postim në “Facebook”, duke shpjeguar se ishte e gatshme të përballet me ciklin e dytë të kimioterapisë. “Vuajtja është e papërshkrueshme, – shkroi ajo, – por po luftoj për të jetuar një ditë tjetër, asgjë nuk mund të më ndalojë”.Disa javë pas këtyre fjalëve, megjithatë, ish-modelja vendosi të ndalonte trajtimin dhe të pranohej në një bujtinë ku kalonte ditët e fundit.

Pasi ka mësuar lajmin e vdekjes, Tyra Bankat, drejtuese historike e “talent-show”-t kushtuar modeleve, ka postuar një mesazh ngushëllimi në “Twitter”. “Modelingu ka humbur një shpirt të mrekullueshëm, – shkroi ajo, – do ta kujtojmë Jaelin, shpirtin e saj të gëzuar dhe të mrekullueshëm”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu