• |
ide | kryesore

Nikolla studentëve: Të krijojmë grupe të posaçme për zgjidhjen e problematikave

Të fundit

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, fton sërish në diskutim studentët për të zgjidhur problematikat për të cilat ata janë të shqetësuar.

Ministrja ka kërkuar ngritjen e grupeve të posaçme, në të cilat do të ketë edhe studentë të përfshirë për të vlerësuar kushtet e jetesës së tyre.

Sa i takon kartës së studentëve, brenda vitit akademik 2018-2019, ministrja është shprehur se të gjithë studentët do të pajisen me to.

Ndërsa për përgjysmimin e tarifave të universiteteve, ministrja ka kërkuar që të ngrihen gjithashtu grupe të posaçme për të zgjidhur këtë pikë.

7 Comments

  1. MOS BESONI SEKTI I KEQ RILINDJA MASHTRUES HAJNA BOJAXHI FURCE GENJESHTAR MOS U BESONI NUK JANE KOLLOZET E TE MAJTES SHQIPTARE KETA JANE SEKTI KEQ JO SOCIALIS KERKONI PANDELI MAJKON MINISTER ARSIMI MOS PRANONI KETE SEKT TE SHPIKUR NE SHQIPERI NGA XHORS SOROSI NE ASNJE MENYRE KERKONI NE ME TE PAKTEN TE KENI NJE MINISTER SOCIALIST JO SEKT TE SHPIFURE DHE PJELLE E TE KEQE NDERTIMI I NJERIUT TE RI/

  2. Kush jane drejtuesit e studenteve dini gje ju gazekaret,apo paraja ruse e serbe po vershon duke u shperndare nga njerez te PD e Lsi,si rasti i kameramanit te saliut tani i lulit Igli dhe sek politik i Lsi te veshur si studente,keta shperndajne leke studenteve

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu