• |
ide | kryesore

Shou i ministres Nikolla/ Vesh jelekun portokalli për të qetësuar protestën

Arkiva, Të fundit

Prej dy ditësh godina e Ministrisë së Arsimtië është rethuar nga studentë të cilët protestojnë për tarifat e larta dhe kushtet e dobëta arsimore.

Por Ministrja e Arsimit sot ka veshur jelekun portokalli te punëtorëve dhe ka shkuar për të inspektuar punimet në godinat e Qytetit Studenti nr.2 pranë 21 dhjetorit në Tiranë.

Sipas njoftimit zyratar, ministrja Nikolla u njoh nga drejtoresha e Rezidencës Studentore Nr. 2 me ndryshimet strukturore të 2 godinave të tjera të cilat janë drejt përfundimit dhe mundësojë për studentët modelin e mini-apartamenteve me dy dhoma, tualete, dushe dhe ambient gatimi në çdo kat. Por keto foto propagandistike zor se kanw vlerë me kaq vonese pas protestave studentore.

Nikolla-inspektimetNikolla-inspektimet11

5 Comments

  1. O Zot këta janë monstra, as skuqen as verdhen, këta duhen zhdukur një minutë e më parë, prandaj të gjithë shqiptarët të bëhen bashkë në krah të studentëve heronj.

  2. KUJT JA BEN KETA P…. MASKARENJ FASADA BOJA LYRJE KU E KENI JOZERKEN FRSH KU E KENI GREISELDEN MANYKUR KUJ DONI ME JA SHIT KETA GJERA NE UNIVERSITETIN ALEKSANDER MOJSIU KA 2-MUAJ NUK MARRIM DOT NJE VERTYEIM QE VAZHDOJ SHKOLLEN E PAGUAJME DITEN E HENE PER TA MARRE NE TE PREMTEN KA DHJET JAVE QESE MARRE TARIFEN E KEMI PAGUAR ME 10-TETOR SE PERNDRYSHE NUK NA REGJISTRONIN BUROKRACI VJEDHJE SHKELJE PADREJTESI FASHIZEM JE E IPLIKUAR ME DIPLLOM FALLSO TE BLERE ME LEK DUHET TE TERHEQESH.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu