• |
ide | kryesore

(VIDEO) Studentët në Vlorë bojkotojnë mësimin, i bashkohen protestës

Lajme, Të fundit

Studentët nuk ndalen edhe pas tërheqjes së Qeverisë dhe shfuqizimit të VKM-së për tarifën e provimeve.

Mëngjesin e sotëm, protestës i janë bashkuar edhe studentët e Vlorës.

 

Në Tiranë, studentët kanë lajmëruar se në orën 10:00 do të mblidhen para Ministrisë së Arsimit.

“Në orën 10:00 bashkohemi e protestojmë të gjithë para Ministrisë së Arsimit! Nuk ndalemi deri në realizimin e plotë të kërkesave!”- ben apel Levizja per Universitetin.

1. Anulimi i VKM per tarifa shtese.
2. Përgjysmimi i tarifës së studimit.
3. Përmiresimi i kushteve të konvikteve.
4. Bordi i Administrimit të ketë numër të barabartë votash mes fakulteteve dhe Ministrise se Arsimit, duke shtuar një përfaqësues nga studentet ne bord.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu