• |
ide | kryesore

Pas 6 ditësh, studentët e Gjirokastrës i bashkohen protestës

Lajme, Të fundit

Studentët e Gjirokastrës janë bërë pjesë e protestave studentore në vend,.

Në ditëne gjashtë të protesutës, ata mbështesin studentët në Tiranë me parulla të tilla si “Tirana jemi me ju”, “bashkimi bën fuqinë” apo “mos na provokoni”.

Studentët në Gjirokastër e kanë zhvendosur protestën e tyre nga universiteti në rrugën kryesore të pjesës së poshtme të qytetit.

Ashtu si në gjithë protestat studentore që kanë përfshirë Shqipërinë ata kanë kërkuar kushte minimale jetese dhe që protesta e tyre të mbahet jashtë politikës.

2 Comments

  1. Eshte dita e peste, o lapsi. Elbasani u bashkua diten e trete, vlora, shkodra dhe korca diten e katert. Jepeni lajmin sagllam.

  2. Nuk është se në Univeristetin Eqrem Çabej të Gjirokastrës, studentët u kujtuan vone që të hidheshin në protesta.
    Dihet se lidhur me historitë e Bularatit, në Gjirokastër u zhvillua një protestë kundër vrasjeve të shqiptarëve në Greqi e atj qeveria kishte grumbulluar forca të shumta të policisë edhe për të parandaluar ardhjen e disa ekstremistëve antishqiptarë nga Greqia me preteksin e përkujtimit të dyzet ditëshit të terroristit të vrarë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu