• |
ide | kryesore

Ekskluzive/Rama do zbythet rëndshëm para studentëve

Të fundit

I kapluar nga ankthi i protestës masive të së martës kryrministri Rama do të bëjë sot një tërheqje të përmasave të pa imagjinueshme. Burime të Lapsi.al brenda kryeministrisë, bëjnë me dije se ai mund të shkojë deri tek më shumë se përgjysmimi i tarifave dhe do të propozojë shkarkime masive të administratorëve, gjatë njoftimit që do të bëjë sot në ora 11.

Megjithëse fillimisht i quajti ngelës kryeministri u duk që dje që po shkonte drejt një tërheqjeje të madhe. Ai në pamundësi ta blejë apo ta përçajë protestën tani zgjodhi opsionin e tretë, atë Maoist të bashkëqeverisjes me studentët.

©Lapsi.al 

18 Comments

 1. Rama do ikte fare, do e detyronin te jepte doreheqjen nqs nuk do e ndihmonin Sala me Bashen e me Monen e LSI qe te gjith sebashku po preishin protesten e studenteve. keta te fundit ngaqe se vodhen dot thon e ka ber Rama protesten sikur Rama ka qef me i hap pune vetes kur ishte mir e bukur. Sa iu prish terezia vertet Rames, nje tu fut keta (sic beri Sala ne ’90 kur e dergoi Ramizi) e nje ta dhje protesten. Si PD si LSI e si PS, te gjitha jan rezultat i ndarjes se partis komuniste ne tre pjes. jan gjithmon te njejtit (Sala qe ben si demokrat ka qen mjek personal i enverit, sekretar i rinis komuniste, spiun i komunisteve dhe hante e pinte me byron e bente xhiro me vark nga liqeni me familjen e enverit). ata jan te gjith sebashku dhe per kete arsye populli nuk mund te bej kompromis me asnje prej tyre.

 2. Ah i gjori nuk di c‘te beje
  Jane ngeles, kane te drejte, te sjellin nje perfaqesi, te negociojme, te bejme dialog
  Po pas ores 11:00 Kur te shohe qe doli prape bllof, cfare do nxjerre?

 3. Si te duket tani o palaco? A po ngrihet apo jo. Ke 6 vjet qe vjell vrer. Vetem urrejtje del nga goja jote. Mbi gjithe demet qe i ke bere ketij vendi, mbi te gjitha vjen fryma e poshter e ndyre e qelbur qe perhap. Si nuk fole njehere si kryeminister. Si nuk fole njehere si njeri normal. Pa share ofenduar intimiduar. Pa vjellur helm sa here qe hap gojen. Po tani si te duket. Eee si po te duket.? A po ngrihet apo spo ngrihet tani. Koken ulur do e mbash ti ne fund e nuk do ta ngresh dot me sado te te thone “ngrije ngrije”. Funderrina! Ju erdhi ora

 4. Dialogu eshte e vetmja rruge, ato qe jane kundra dialogut jane kundra studentit dhe thjesht jane te cuar nga organizata politik qe kane hallin e vet dhe jo te studentit!

 5. STUDENT JU LUTEMI MOS I BESONI RAMES TE GJITHA SA KEMI DEGJUAR DERI TANI PER TE QE NE RINI E SOT KY NJERI NUK NJE BESE ESHTE I PA BES DO JU PRES NE BES E SIC E PREU RAKIPIN ZHEJNE BUSHATIN E TE GJITHE INTELEKTUALET E SHQIPERIS NE VITE ESHT NJESOJ SI NJE NEPERK QE BENE SIKUR KA NGORDHU SA TI VIJ PREHJE DHE BEHET PERBINDESH NE MOMENTIN QE I DUHET KESHTU KA VEPRUAR NE VITIN 1990 U FSHE PER 3-4 DITE ME TE REDESISHMET DHE DOLI PASTAJ DHE THOT KAME QEN PROTESTUES KRYESOR NUK E HENGI NJERI U LARGUA NE FRANCE DHE NUK E DI NJERI CFAR BERI DHE E MORI SI E MORI FATOS NANO E KTHEJ NE SHQIPERI E PREU EDHE ATE NE BES VETEM KUR I INTERESON E KTHENE SKEM DHE AJ PER SHUME E SHUME ARSYE I SHEBEN NE SHUME RASTE . MOS I BESONI NUK NJHE BES DHE LIGJI Y THUEN TE GJITHA RREGULLAT NJERZORE SHOQERORE CIVILE LIGJORE SOCIALE KOMBETARE NDERKOMBETARE E CDO GJI MOS I BESONI SIKUR ME MIRE TE VINE FASHISTET SE EDHE ATA NDERTOJN DHE NDERTUAN NE 4-VITET E TYRE KY NE 5.5 VITE VETEM KA RRJEPUR..PA BESISHT GJITHE POPULLIN PER 10-12 VETA

 6. Shkarkime masive te administratoreve??????? E para Ministresha e arsi-qi-mit, sepse teorikisht i bie qe ajo e ka filluar protesten si ngelese me 5.9 doktora-tullen e saj te shkel-qier

 7. Administratoret , te vendisur me ligjin e ri, pervec shume probleve qe kane fakultetet , jane pjesa me e kalbur e ketij sistemi. Jane si ata komisaret politike, te vendosur nga qeveria, gjasme per te menaxhuar financat e universitetit.

 8. Mua personalisht me ka bere shume pershtypje ajo fraza e KM qe ishte me studentet dhe ndjehej si ata pikerisht dy-tre dite pasi i quajti ngeles. Mos valle edhe vete KM ka qene ngeles!? Per ministren e morem vesh se ka patur mesataren nen 6, mos valle e gjithe qeveria eshte e mbushur me ngeles?

 9. Mendoj qe kesaj rradhe ky kryeminister hajdut dhe i paafte do e paguaj gjithe zullumin qe ka bere ne krye te kesaj bande ordineresh, qe Shqiperia si kish pare.

 10. Akoma nuk e keni kuptuar se KM aktual eshte “brilant” ne shprehje vetem kur i kundervihet te tjereve? Akoma s’e keni marre vesh qe vetmja aftesi qe ka, eshte per te fyer te tjeret dhe per te treguar barcoleta?

 11. Ky palla i gjate duhet ta filloje nga Xhillari se me nje gurre vret dy zogj, do ta kete Linden te gjithen per vete shuan dhe dyshimin me te vogel dhe kenaq dhe studentet ose Linda si “zonje” qe eshte duhet ti ndaje qe te dy keto legenat si te korruptuar dhe te behet vete kryeministre.

 12. Rama vetem mashtron !
  Me furcen e bojaxhiut ne dore ai retushon realitetin katastrofik te Shqiperise e shqiptareve.
  Ne asnje menyre mos besoni nje njeri qe ju ka mashtuar shume here, qe ju ka tallur e perbuzur, qe ju ka vjedhur e varferuar.
  Kjo qeveri mafioze dhe bashke me te edhe politikane e ishqeveritare te partive te tjera duhen cuar ne burg per milionat qe i kane vjedhur dhe shkaterrimin qe i kane sjelle vendit.
  Nuk duhet te ndalemi pa e cuar deri ne fund kauzen .
  Ta bejme per vehten tone , ta bejme per femijet!
  Te veme ne vend nderin qe na kane shkelur me kembe njerzit bukeshkale qe me besim dhe shprese i votuam!
  O sot , o kurre !!!

 13. Besoj dhe dua te besoj qe protesta eshte e organizuar nga nderkombetaret. Ultimatumi qe japin studentet.. jo politik, larg perfaqsuesit e politikes nga protesta, eshte mesazh i nderkombtareve. Thjesht ata perbuzin klasen politike 30 vjecare katovicare. Ata nuk duan me rrotacion mes hajnave. Kete studentet duhet ta mbajne mire parasysh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu