• |
ide | kryesore

Protesta në Shkodër dhe Kavajë/ Rama tallet me revolucionin e Lulit dhe Monës

Arkiva, Të fundit

Rama s’ka gjetur asgjë më origjinale se si të shprehë, si gjithmonë me ironi ndaj çdo akti që i shkon kundër. Ai ka komentuar protestat që po zhvillohen tani në Shkodër dhe Kavajë. Sipas kryeministrit, ata që protestojnë janë punonjës të bashkive.

Reagimi i Edi Ramës në Twitter:

Image

 

5 Comments

 1. Luli me Momen kan per ta dhjer kete protest dhe shpresen per ndryshim qe ajo mbarte. po futen duart njerez pa kredibilitet e te inkriminuar si keta te dy, mori fund dhe kjo protest. pardje i thoshin bravo studenteve, dje i thoshin jeni te Rames, sot duan ta heqin vemendjen nga protesta e studenteve me protestat e tyre qesharake me pes horra e halabak te paguar. vari lesht. nuk del njeri ne protest per te sjell Monen me Lulin ne qeveri. HARROJENI. njerezit dalin ne protest per te permiresuar jeten e tyre dhe njerezit e mbajn mend si ishte jeta e tyre kur Like floriri me 7%-ndeshin me Salehun e me Lulushin ishin ne pushtet. Tani me Ramen, te varferit vazhduan te varferohen dhe te pasurit te pasurohen (mir qe eshte dhe i majte ky).Nuk del me njeri ne protest per karrigen e tyre. NJEREZIT DUAN TE RREZOJN PERFUNDIMISHT ESTABLISHMENTIN E KRIJUAR NE KETO 10 VJET, QE BEJN SIKUR SHAHEN PARA KAMERAVE, DHE MBRAPA TYRE JAN THJESHT PARTNER BIZNESI.

  1. Bravo rilindas.

   Ky lloj komenti me pagesë vetëm ndonjë shefi idiot si ti mund ti mbushë mendjen.

 2. Akoma me Lulin dhe Monikën(çudi qe nuk permend edhe Berishen)ky!Rama nuk ka pasur kurre
  nje program te qarte politik,per te treguar arritjet,por eshte perqendruar vetem ne denigrimin e
  kundershtareve te tij,ne gabimet e tyre,per te garantuarekzistencen politike,per te mbajtur
  pushttetin.Eshte kjo nje politike afatgjate,me rezultate dhe eficente?-kurresesi.Protesta studenteve
  tregon,se kjo propagande demagogjike e Rames,eshte bere teper bajate,dhe ai ka humbur realitetin
  si nje diktator.Ky eshte fundi i tij.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu