• |
ide | kryesore

One man show e Ramës/ 30 min flet vetëm një student

Arkiva, Të fundit

Në farsën që Top Channel e quajti dialog të studentëve fallco me kryeministrin kaluan gjysëm ore “dialog” me studentët dhe mezi e mori fjalen 2 minuta një “protestues” i vetëm dhe monologun prap e mbajti i përhershmi Rama. Siç duket edhe nga skenografia emisioni nuk i zhgenjeu pritshmerite.7 Comments

  1. Kryeministri Edi Rama është i ftuar në Top Show për të folur për protestën e studentëve të cilët janë zhvendosur tashmë tek kryeministria.

    Ndonëse shumë studentë në vijimsi kanë bojkotuar që të diskutojnë dhe negociojnë me kryeministrin Rama, mbrëmjen e sotme janë shfaqur disa që po diskutojnë me të.

    “Mario Hysnelliu, student Akritekture, fakulteti Inxhinieri-Ndërtimi”, ky ishte student i parë që u prezantua në studion e Alban Dudushit.

    Por në një denoncim të mbërritur në Faxweb.al Marjo Hysenlliu rezulton se është pedagog tek Fakulteti Inxhinieri -Ndërtimit dhe punon në ministri dhe studimet i ka përfunduar në një universitet privat. Po ashtu ai duket se është dhe një fans i kryeministrit Edi Rama.

    “Ja studenti par qe i ben pyetje Rames ne top channel I “depolitizuari” Marjo Hysenlliu“- shkruan qytetari.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu