• |
ide | kryesore

Shihni videon dhe kuptoni ç’heq një student për të paguar studimet

Arkiva, Të fundit

Ky është Mario Nesturi me të gjitha provimet dhjeta, me prindrit pa punë që tregon kalbarin e tij për të ndjekur shkollën. Ai ka dalë në protestën studentore dhe tregon se çfarë kërkon.

Degjojeni Mario Nesturin dhe binduni se ky eshte sistem i Maskarenjeve!

Publiée par Isa Myzyraj sur Lundi 10 décembre 2018

8 Comments

  1. Nje njeri me pak tru ne koke Ska nevoj per te degjuar Markon per te kuptuar qe ky vend eshte i mjeruar ne cdo aspekt te jetes.

  2. Do me thene ky nuk merr ato “80 mije leka te qelbura” te paguara nga taksat tona (se prinderit nuk kane paguar kurre ndonje takse)..E cuditeshme, Vetem ne Shqiperi ndodhe qe dy prinder (pa pune)nxjerrin dy femije me universitet qe peshtyjne edhe mbi ndihmen sociale (sado e vogel), ne duar kane celulare te shtrenjte qe lexojne kushtet qe i vene shoqerise ku asnjeri nga keta nuk kontribon..Ky vetem gjynahqar nuk eshte…neser do behet edhe Homogjen Greqie e na rrofte qe i shkollojme keta…

  3. -O-Piko-o te rente pika ore rrace fosilesh kur je i pa pune edhe prindi ben nje sakrifice kur femija i tij meson ne lloj -lloj menyrash per ta shkolluar .Ku studiojne femijet e poitikaneve dhe qeveritareve,deputeteve?Te ter jashte vendit duke ju dhene bursa qe paguhen nga taksat tona ose me parate e oligarkise ,trafiqeve ,korrupsioneve dhe ty te plaska -koka-qe te plaste per ate 80 mije leksh te qelbur .Ve ne dukje dhe celularin te shtrenjte dhe nje qe mbledh kanace e ka nje celular te tille o morr i kuq.

    1. Paguan taksa ti apo bredh neper kafene…meqe erdhi llafi, celularin e paguan ti apo e mbush me 1 mije lek..kur ka oferte..Lere oligarkine e politiken apo drogen..ato nuk I kundershton njeri Keta po thone qe nuk jane me opoziten dhe nuk jane ne proteste per gje tjeter por vetem per 6 mije leke per provim kur jane ne vjeshte..Po kerkojne Universitet QYL..qe do ta paguaj une (se ti nuk paguan taksa) me leket e mia te “qelbura”..Ne qe punojme ngelem duke paguar taksa qe te mbajme ju parazitet me “leke te qelbura” e politikanet me vjedhje ne te majte e ne te djathte…More vesh ore morr parazit..

  4. Ti i pagun per veten tende ato o injorant nuk i pagun per studentet sepse edhe studentet kane familje qe paguajne taksa po ty nuk te le -ideali -i partise te gjykosh me shume ose je strukur ne ndonje qoshe te ndo nje pune qe te kane ofruar keta te qeverise te drogaxhinjve ose je ndo nje freshist apo punonjes tek zyrat e c’punesimit-Kujt i thua qyl ti o idiot sidomos ketij studenti qe eshte me dhjeta ne unversitet dhe nuk perfiton ate 80 mij lekshin e qelbur,sepse ate dhe shume afera te tjera i gllaberojne ato shushunjat qe mendojne duke pire gjakun e te tjereve per te mbushur xhepat e tyre .

  5. 75% e kostos se universiteti subvencionohet nga taksat e tona( ti je parazit nuk paguan). Mos ngaterro korrupsionin gomar, se nuk eshte proteste per korrupsion por per 6 mije lek. Leje qelbesiren e FREShit se me duket se je i FRPD…mos me ngaterro me kutin tend.. Lexo dicka ne jeten tende, paguaj taksa, jepi shoqerise, pastaj fol e pretendo..

  6. Kur 75% e unversiteteve o -babai i Mushkes-subvecionohet nga taksat tende se ne nuk paguakerkemi pse tarifat e ndjekjes te studimeve ne keto unversitete eshte e pa perballueshme ?O -Zagar -pedagoget a paguhen nga buxheti i shtetit qe mbahet nga taksa paguesit shqipetare ate here ata pse nuk u japin mesim apo leksione studenteve se per te paguhen , por keto leksione na i bejne libra dhe i detyrojne studentet ti blene per nje afat kohor nje javor per te mesuar ,Po ku merr vesh ti o pyke o dhijar .Anuk eshte ky korrupsion ?Ha dhe lepi ate kocken qe te ka hedhur partia dhe mos bej -shamata-

    1. Provoje o pocaqi te llogarisesh sa kushton ora e pedagogut, mirembajtja e struktures, mirembajtja e laboratoreve, administrata , konviktet..provoje o korcar injorant parazit..Tani qe studentet “e dhjene” do te te rrisin edhe taksat e familjareve sic e beri Veliaj per taksat e shkolles..ore budalla..Nejse,meso te shkruash e te besh ca llogari se ti paske marre doktorature tek kristali!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu