• |
ide | kryesore

Studentët: Duam plotësimin e kërkesave, jo shkarkim të ministres, janë të gjithë njësoj

Lajme, Të fundit

Protesta e studentëve vazhdon edhe më masive ditën e sotme e ndarë në Kryeministri dhe përballë Ministrisë së Arsimit. Studentët vazhdojnë të kërkojnë vetëm plotësimin e kërkesave të tyre, pa dialog me kryeministrin.

“Nuk duam dorëheqjen e ministres. Kushdo që të vijë do bëjë të njëjtën gjë. Ne duam të plotësohen kërkesat tona”, u shpreh një nga studentët.


Ndërsa një tjetër student besimhumbur nga politika është shprehur se është vetëm një firmë, nuk ka nevojë për dialog.

“Politika ka 28 vjet që na ka sjellë në këtë derexhe. Kur padrejtësitë bëhen ligj, rezistenca bëhet detyrë.
Nuk ka konsensus, plotësoni kërkesat tona. S’ka dialog, s’ka negociata. Është vetëm një firmë. Mjafton të plotësohen 8 kërkesat, është shumë e thjeshtë”, u shpreh ai.

5 Comments

  1. Studentet duhet te kuptojne se perderisa ka rene sistemi i arsimit, ka rene dhe sistemi! Studentet te dalin te kryeministria dhe te perfaqesojne cdo nevoje te cdo te pakenaquri.

  2. student muti jeni si kryeqelbesira rama dhe delet,derrat,lopet,gjelat e kazanet.te mos flet nji student per vot te lir por per byth te rames qe e lusin me ja lepir eshte katastrof.40 milon euro me firm falso per soket komunist te rames per unazen dhe studentit i han lepin bythen erionkes e rames live te top chanel.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu