• |
ide | kryesore

Berisha: Ligjin që miratoi Rama unë e hodha në kosh

Lajme, Të fundit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ligjin e arsimit të lartë të miratuar nga qeveria e Ramës ai nuk e ka pranuar. Më tej ai ka bërë një krahasim, duke e cilësuar dialogun me Ramën si një takim me Judën.

“Unë kam pasur Ladsonin këshilltar të arsimit dhe këtë ligj që miratoi Rama, e hodha në kosh prej kohësh, pasi e pashë që luftonte hapur të varfrit, duke i privuar nga e drejta për arsimim dhe favorizonte shtresën e lartë të shoqërisë. Në qeverisjen time, të jeni të sigurt që kjo situatë nuk do të krijohej kurrë. Madje unë i nxit studentët për rezistencën, pasi një takim i mundshëm me Ramën në këtë kohë, është si një ‘takim me Judën’, pasi ata janë në revolucion tashmë”, deklaroi Berisha.


3 Comments

  1. Sa here ka gjurulldi del qoftlargu ne skene. Shkaktari kryesor i kesaj gjendje te mjerueshme duhet te futet 7 pash nen dhe dhe jo te dali neper televizjone.

  2. Francosio -topja -prape fajin per kete e paska Saliu.A injorantet e shekullit qe ju eshte shplare truri nga droga e drogaxhinjte .

  3. Vetem servilat e PDs nuk e kuptojne qe sot po korrim ate qe mbolli PD me saliun ne krye.

    Iki mbeturina se ju vjen era mut kudo qe jeni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu