• |
ide | kryesore

Farsa në Top Show, Berisha ‘përplaset’ me Dudushin: Duhet ta kishe nxjerrë jashtë Ramën

Lajme, Të fundit

Këtë të enjte emisioni “Open” në Top Channel u shoqërua me debate nga ana e gazetarit Alban Dudushi dhe ish-kryeministrit Sali Berisha. Dudushi foli për akuzat që ju bënë pasi ftoi kryeministrin Edi Rama në emision dhe u shpreh se nuk është nga ana të shitet ose blihet. Ndërsa Berisha e sfidoi duke i thënë që duhet ta përzente nga emisioni Ramën.

Më poshtë debati në “Open”:


Dudushi: Kam marrë në telefon 150 veta për të dalë në televizion dhe 90 veta erdhën. është e vërtetë që unë nuk mund të mos i thërrisja sepse ishin studentë. Nga 90, 13 kanë qenë të FRESSH dhe ju mund ta bëni dallimin. Çdo student ka të drejtë të përfaqësohet ose jo. Ose të rrijë atje jashtë ose në studion televizive. Studentët kanë qenë dakord, por si u majis situata studentët nuk erdhën nga presioni i studentëve të tjerë.

Berisha: Duhet ta nxirrje jashtë Edi Ramën kur e sheh që ju vërsulet studentëve.

Dudushi: Kam etikë profesionale. Më vjen keq që bëheni pjese e një makinerie dhe shkelni intergritetin tim dhe të televizionit ku punoj. Nuk jam nga ata që…Nuk shitem, as blihem, as përdorem.

11 Comments

  1. Si te perzuri fevzo kur ti more Katil i vendit vrave me gjakftohtesi 4 veta me duar ne xhepa,xhelati sali flet per studenta qe i shpartalloje ata ne vitet90 heren e pare te pushtetit kurse ne heren e dyte i krijoje piramidat e universiteteve i ropi fshatare shpellare skiftere nga parat shiten kale gomare lope dele dhi toke per te mare diploma karton qe nuk vlejne as per ne Hale,ky xhelat flet per studente qe gjithe keto dite cfare nuk i kane thene deri vrases Katil

    1. Shpellaret te kane qire ty edhe te gjitha pjestaret femra te familjes dhe farefisit tend!
      Ne se s’ka ndodhe deri tashti,te jeshe i sigurte se ka per te ndodhur!

  2. Dudushi nuk eshte gazetar. Boll e shperdoruat kete term. Alban Dudushi ka mbaruar per aktrim, ne institutin e arteve. Gazetar nuk ka qene kurre. Ka qene prezantues, spiker. Por gazetar kurre. Edhe kur e mori Nikolla me 97 qe t’i jepte nje rroge ne Koha Jone, e beri per hir te motres se Dudushit, Keles, qe punonte llogaritare te Nikolla. Pa ALbani vete, eshte nje injorant dhe gagac qe kokerr lidhje s’ka me gazetarine. Mos te betohet ky per standard profesional dhe etike, por te jape llogari pse e perdor emrin gazetar, nderkohe qe prej vitit 2013 eshte rrogetar i kryeministrit si antar i bordit te AMSHC-se. Vemje si ky e Dhori Kule, jane nga ata qe marrin nga 10-11 rroga neper borde e media te ndryshme, pa bere realisht asnje pune pos tifozit personal te Hajdarit qe kemi per kryeminister.

  3. Shpellare malok qe komentojne ne mbrojtje te xhelatit katilit te medias se lire,ju shkerdhefte dudushi me femra e meshkuj qe keni neper shtepia,pak e keni

  4. Mire o i pa emri i ridhjerjes ato kurvat tuaja shkerdhehen ne zyrat e tyre dhe kane stazh partie edhe tek -Merua-kane vajtur mos e moho se i kam pare me syte e mi.

  5. Ermoneli ti rri neper zyrat e shpellareve te PD se saliut,ti klyshi i kurves qe sapunin e mban ne xhep per cdo rast se maloket nuk parashikohen,nuk kane faj vine nga shpellat e vicidolit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu