• |
ide | kryesore

Flet Lindita Nikolla: E kam shumë të lehtë të iki, do kisha shpëtuar nga memet

Lajme, Të fundit

“Unë dola dhe dal nga ministria dhe nuk e kam të vështirë. Kam punuar çdo ditë si të ishte e fundit”– ishin disa nga fjalët e ministres së arsimit Lindita Nikolla në sallën e Kuvendit.  

“Lindita dil nga ministria të kanë ardhur studentët dhe jo ushtria” – thanë studentët dhe unë dola dhe nuk e kam problem, për të mos turpëruar askënd. Do kishte qenë e lehtë për “ndrikull Nikollën me diplomë Kristali” me luksin e çantave mijëra euro. Do kisha shpëtuar nga memet dhe shpifjet që kanë shkuar deri në fëmijërinë time”- tha Nikolla që shtoi se ishte e vendosur të vazhdonte punën pavarësisht akuzave që sipas janë të padrejta. 


“Lindita Nikolla, dil në bulevard, shkolla është e jona dhe nuk është privat”. Po, të dashur studentë, ndaj i mbyllëm shumë kioska. Unë dal në Bulevard me peshën institucionale. E vërteta dhe puna ka qenë aleati më i mirë, për t’ju kundërvënë një turravrapi.  Ata kanë të drejtë, por për të fituar një bejte është drejt tyre. Unë, e gatshme për të marrë çdo përgjegjësi” – u shpreh me tej Nikolla. ©LAPSI.al  

5 Comments

  1. Te “mirekuptojme” shoqja nxenese e partise. Ti nuk iken dot jo se nuk do, sic e ke shprehur, por se je pjese e kesaj katrahure me arsimin. Edhe sikur te duash ti nuk te lene te ikesh sepse me rregull 3-shin duhet te ike edhe ai i gjati. Dhe cuditem pse permend vetem cantat, po VILEN pse nuk e permend dhe me cfare e bere ???????? Apo edhe ti me kursimet e familjes…….. . Mbaje vath ne vesh moj “Ekselente e 5.9”, populli ka nje shprehje Zullumi vjen duke u trash ndersa peni duke u kput, te paren e keni realizuar 100 %, tashme jeni tek e dyta…..

  2. Ti je nje injorante kalibri. Jo vetem pesanjose por edhe hajdute, e lige dhe e pashpirt. Fundi jot do vije shume shpejt dhe shume keq. Do i dorezosh te gjitha!

  3. PO PSE RRINE AKOMA PER TE MIRE TE ATEDHEUT,ARSIMIT,STUDENTEVE,KRYE….MI..,APO VETES SE KUPTOJ LARGOU SE VIJN TE TJER ME GJYSEM RREGE SA E JOTJA …….

  4. Ty te te vije turp per ate qe i bere studenteve dhe j nga memet. Te ishe mashkull do perdorja 100 epitete. TI KEFAJ VETEM PSE NUK LARGOHESH NGA AJO VORBULL.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu