• |
ide | kryesore

FOTO/ Opozita thyen bojkotin dërgon deputetë në parlament

Lajme, Të fundit

Prej më se 5 muajsh opozita nuk e shkel sallën e Kuvendit,, por këtë të enjte ka vepruar ndryshe. Kauza e studentëve i ka kthyer ata në seancën plenare. Një përfaqësi nga Partia Demokratike dhe nga Lëvizja Socialiste për Integrim kanë shkuar në sallë. Të pranishëm në sallën e Kuvendit janë deputetët e PD-së Ervin Salianji, Izmira Ulqinaku, Valentina Duka dhe Luçiano Boçi. Nga LSI janë në sallë Petrit Vasili, Luan Rama, Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi. Jashtë sallës së Kuvendit ndodhen mijëra studentë që bëjnë thirrje për plotësimin e 8 kërkesave të tyre. Me shumicë votash kuvendi rrëzoi propozimin e LSI për të ndryshuar rendin e ditës dhe për të futur propozimin e LSI për të ndyshuar buxhetin. 

foto galeri foto galeri foto galeri

4 Comments

  1. Ca bajne mbas lekut? Mbarojne krejte. E rrotullojne e rrotullojne me te than mendja se vdesin per shqiptaret. Por e kane kot se jane super mjeshtra keto te pushtetit.

  2. kur shef hajduta, bythlepires e te paafte si Vasili qe vazhdon te paguhet me taksat tona te vjen ti vesh flaken atij mut parlamenti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu