• |
ide | kryesore

Rama hedh fajin te universitetet: Ligji nuk është zbatuar (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama të enjten nuk është tërhequr nga Ligji për Arsimin e Lartë, duke e deklaruar një ligj efikas por që universitetet nuk e kanë zbatuar.

Rama në studion e emisionit “Opinion” tha se Ligji i Arsimit të Lartë nuk është rrezuar, por nuk është zbatuar nga universitetet siç duhet.


Kryeministri u shpreh se në rastin e atij studentit të verbër, ligji e parashikon qartë, pasi tarifat janë ulur edhe pse universitetet nuk i kanë zbatuar ato.

Siç duket, kreu i qeverisë është munduar të ‘ngecë topin’ tek universitetet, duke kërkuar fajin tek zbatimi i ligjit dhe jo tek ligji në vetvete.

6 Comments

  1. Hokuspokus,abrakadabra,zimsa zimsala bim.Ne cilin institucion te qeverise tende “është zbatuar ligji”more
    kopuk?Ne te gjitha skandalet ti ke folur para se te thote drejtesia fjalen e saj!Ti ke eliminuar institucionet,qe ti”zgjidhesh”vete problemet e qytetareve shqiptare,me shkopin magjik.Ik ore demagog!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu