• |
ide | kryesore

Rama tregon sekretin se pse nuk i plotëson 8 pikat e studentëve

Arkiva, Të fundit

Edi Rama ka frikë se po i plotësoi vetë 8 pikat e studentëve opozita do ta tërheqë zvarë me realizimin e kërkesave. Problemi është tek “SI-ja” pra tek mënyra se si do të ralizohen praktikisht kërkesat tha ai duke pohuar se PD -LSI që u fshehën si parti ilegale në manifestimin e studentëve po e pëerdorin atë për ti vënë flakën vendin siç kanë premtuar që pas zgjedhjeve. Duke thënë se ai ishte i gatshëm ti rrealizonte 8 kërkesat Rama pohoi edhe njëherë se nuk do ta bënte këtë pa u futur më parë në dialog duke thënë se kjo është ajo që donin kundërshtarët e tij me qëllime të mbrapshta. Por ai u tregua shumë konfuz në arsyetimin se kërkesat nuk i plotësonte pasi ato do ti shfrytëzonte opozita. Sepse logjika është e thjeshtë: po të plotësohen 8 pikat, manifestimi qetësohet dhe as opozita me qëllime të “mbrapshta” nuk përfiton dot.


©Lapsi.al 


4 Comments

  1. Ik or qelbesire, or qen rrugesh, qe kur ka ardhe ne qeveri vetem dëme ka bere vendit e shqiptareve! Dy pune di te besh ti o vemje; Te vejedhesh e te llapalehesh kunder shqiptareve e kunder gjoja opoziçkes qe te mban ne pushtet! Mut muti!

  2. Me fondaciinet do I gjeje leket per Studenten dhe jo si uzaza e made qe ja xhirin nga kejet e tajsapaguseve shqiptare. I mire dhe keshtu vjedhin rehat. Turp

  3. Kur them un qe eshre rrot kari. Ska gje le te flene ne rruge. Ky nuk eshte me kembe pertoke kshuqe nuk perben problem. Si thoshte ajo zgjebsja “ku qendron problemi ktu”. Yeahhh we are cool Edi Rama is the king of the world *gjith rilindasit ne kor. A ju shkerdhefte kina nenen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu